Nasze projekty

Kapłan skazany za molestowanie z dożywotnim zakazem pracy z młodzieżą. Jest komunikat diecezji

Ks. Grzegorz K., dwukrotnie skazany za molestowanie ministrantów, otrzymał dożywotni zakaz pracy duszpasterskiej i posługi wobec małoletnich. O karach nałożonych na duchownego przez Kongregację Nauki Wiary poinformowała w komunikacie diecezja-warszawsko praska, w której kapłan posługiwał.

Fot: Cathopic/Cristian Gutiérrez, LC

O sprawie ks. Grzegorza K., dwukrotnie skazanego za molestowanie ministrantów, przypomniał we wtorek na łamach „Więzi” red. Zbigniew Nosowski.

Według informacji przekazanych przez mieszkańców Otwocka Wielkiego, duchowny znowu zamieszkał w domu księży emerytów, który znajduje się blisko szkoły oraz na terenie parafii, w której przed laty prawdopodobnie dochodziło do wykorzystywania seksualnego chłopców przez ks. Grzegorza K.

To kolejny pobyt ks. Grzegorza K. w domu księży emerytów w Otwocku, poprzedni zakończył się skandalem i umieszczeniem duchownego, zgodnie z decyzją biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego, w zamkniętym klasztorze.

Reklama

Bp Kamiński nie odpowiedział na pytanie, dlaczego ks. Grzegorz K. wrócił do domu księży emerytów, a red. Nosowski przypomniał, że diecezja nigdy nie opublikowała wyroku Kongregacji Nauki Wiary w sprawie duchownego.

Duchowny otrzymał dożywotni zakaz pracy z małoletnimi

Po publikacji na łamach „Więzi”, w środę diecezja warszawska-opublikowała komunikat w sprawie ks. Grzegorza K. Jak informuje, proces karno-administracyjny zakończył się w grudniu ubiegłego roku a Kongregacja Nauki Wiary nałożyła na duchownego kary.

Ks. Grzegorz K. otrzymał zakaz wykonywania publicznie wszelkich funkcji kapłańskich oraz dożywotni zakaz pracy duszpasterskiej i posługi wobec małoletnich z uwzględnieniem dożywotniego zakazu sprawowania sakramentu pokuty i pojednania wobec osób, które nie ukończyły 18. roku życia.

Reklama

Kapłan nie może także przebywać na terenie parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie-Tarchominie oraz parafii MB Ostrobramskiej w Otwocku Wielkim.

„Całość dokumentacji zgromadzonych w trakcie postępowań kościelnych ws. księdza Grzegorza K. (wstępnego dochodzenia kanonicznego oraz procesu karno-administracyjnego) została przekazana do Kongregacji Nauki Wiary” – czytamy w komunikacie.

Jak informuje kuria, na czas odbywania kary ks. Grzegorz K. został umieszczony w domu księży emerytów. „W tym miejscu kurator ustanowiony przez biskupa sprawuje nad nim pieczę. Ksiądz Grzegorz K. odbył terapię psychologiczną. Według biegłych nie wymaga izolacji. Mimo tego ma zakaz od władz kościelnych jakiegokolwiek kontaktu z osobami nieletnimi” – czytamy.

Reklama

kh, wiez.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę