Nasze projekty
fot. diecezja warszawsko-praska/Twitter

Jeden z nich pracował przy budowie metra. Kim są nowi księża?

Jest wśród nich historyk, pedagog, inżynier, który pracował przy budowie metra... Sześciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie w diecezji warszawsko-praskiej. Kim są?

Reklama

Święcenia kapłańskie przyjęło w sobotę w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie sześciu diakonów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W homilii biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński podkreślił, że w kapłaństwie potrzebna jest pokora. Trudno jest dziś być, w tym świecie, pokornym, bo to niepopularne, ale nie ma innej drogi. Jeśli ktoś poważnie chce iść i czynić wielkie sprawy Boże musi być człowiekiem pokornym i umiejącym słuchać – mówił.

Gdy będziecie kiedyś wspominać początki waszego kapłaństwa, jednym z pierwszych elementów będzie to, że były one związane z wojną i z tym wielkim wysiłkiem, jaki nasi bracia i siostry wkładają, by być na drogach innych ludzi i im pomagać. To ostatnie będzie dla was szczególnie przydatne – mówił biskup.

Kim są nowi księża?

Niektórzy wstąpili do seminarium po maturze, inni po studiach. Lubią gotować, podróżować i napić się dobrej kawy. Co wiemy o nowych księżach?

  • Ks. Radosław Chilimoniuk ma 32 lata, pochodzi z parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim (diecezja siedlecka). Przed seminarium ukończył studia historyczne, o profilu nauczycielskim oraz udzielał się w wolontariacie w domach pomocy społecznej. Interesuje się historią, psychologią, podróżami i gotowaniem.
  • Ks. Mariusz Kowalski ma 32 lata, pochodzi z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy. Przed seminarium pracował jako wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Poza magisterium z teologii, uzyskał także tytuł magistra pedagogiki.
  • Ks. Przemysław Misior ma 25 lat, pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku – Ługach, w której związany był ze wspólnotą Służby Liturgicznej. Do seminarium zgłosił się bezpośrednio po maturze. Lubi historię, podróże i spotkania z ludźmi przy dobrej kawie.
  • Ks. Mateusz Proczek ma 26 lat, pochodzi z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. Związany ze wspólnotą ministrantów, Ruchem Światło-Życie oraz Warszawską Pielgrzymką Pieszą. Interesuje się teatrem, graniem na gitarze oraz książkami, przede wszystkim biografiami.
  • Ks. Kazimierz Siewko ma 29 lat, z parafii św. Łucji w Warszawie-Rembertowie. Przed seminarium uzyskał tytuł inżyniera na Politechnice Warszawskiej oraz pracował przy budowie II linii metra. Lubi podróże, jazdę na rowerze, nartach, żeglowanie i chodzenie po górach.
  • Ks. Paweł Szmytkowski ma 26 lat, pochodzi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie. Lubi literaturę fantastyczną i górskie wędrówki. Wolny czas lubi spędzać na łonie natury i grając w gry planszowe.

kh, diecezja.waw.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę