Nasze projekty

„Złote kule św. Mikołaja” pomogą niepełnosprawnym dzieciom

Parafia św. Mikołaja w Krakowie wraz ze Wspólnotą Rodzin Karmelitańskich organizują akcję „Złote Kule św. Mikołaja”. Jej celem jest wsparcie domów opieki dla dzieci niepełnosprawnych i matek, które spodziewają się chorych dzieci.

fot. Archidiecezja Krakowska

W najbliższą niedzielę, 6 grudnia, w krakowskim kościele pod wezwaniem biskupa z Miry stanie kufer św. Mikołaja, w którym umieszczone będą złote kule. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul (jedną lub więcej), które może zabrać do domu. W każdej z nich znajduje się propozycja wsparcia finansowego konkretnej instytucji. Dobrowolne datki będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu na konto danej organizacji. Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii dobrowolną ofiarę. Przelew należy zatytułować „Złote kule św. Mikołaja”. Liczy się każda złotówka.

– Nie możemy pozostawać biernymi. Trzeba działać i w dalszym ciągu nieść kaganek Bożej oświaty i nadziei na wzór św. Mikołaja – zachęca do udziału w akcji ks. Michał Mroszczak, który pomaga w duszpasterstwie przy parafii.Reklama

W inicjatywę włączyli się już m.in. parafia św. Krzyża, ojcowie karmelici z kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP oraz ojcowie jezuici z bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa. – W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda! Złota kula niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres świąt Bożego Narodzenia – apeluje kapłan.

Akcja potrwa do 2 lutego.

ZOBACZ TEŻ: Stowarzyszenia, fundacje, DPS-y, hospicja. Ponad 150 okazji do pomocy [MAPA]

Reklama

ah, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę