Nasze projekty

Zebranie Plenarne Episkopatu przełożone na koniec czerwca

Po informacji Sanepidu, że jeden z interesantów otrzymał pozytywny wynik na COVID-19, Sekretarz Generalny oraz mieszkańcy Sekretariatu KEP zostali objęci kwarantanną. Dlatego uniemożliwia to przeprowadzenie, zaplanowanego na 15 i 16 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej, zebrania plenarnego Episkopatu.

Po tym gdy Sanepid poinformował, że jeden z interesantów, który był w Sekretariacie KEP 2 czerwca, otrzymał pozytywny wynik na COVID-19 „natychmiast zostały podjęte działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych”. – Zebranie Plenarne zostało przełożone w związku z tym, że Sekretarz Generalny KEP oraz mieszkańcy Sekretariatu zostali objęci kwarantanną – poinformował rzecznik Episkopatu.

Ks. Paweł Rytel – Andrianik podkreślił, że „zgodnie ze Statutem Episkopatu, Sekretarz Generalny KEP wraz z Sekretariatem KEP są odpowiedzialni za przygotowanie i obsługę zebrania plenarnego”. – Zaistniała sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie zebrania plenarnego w połowie czerwca, dlatego – po konsultacjach w ramach prezydium KEP – Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki podjął decyzję o przełożeniu Zebrania Plenarnego KEP na koniec czerwca. Odbędzie się ono w Warszawie – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.

BP KEP, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite