Nasze projekty

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Modlitwa za papieża!

"Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie" - powiedział Papież Franciszek do kleryka Rafała Orzechowskiego podczas przekazywania przez Polaków symboli ŚDM młodzieży z Panamy. Co zrobił z taką prośbą Kleryk Rafał?

facebook.com/rafal.orzechowski.7

W niedzielę 10 marca 2019 r. odbędzie się akcja modlitewna w intencji papieża Franciszka: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. To już druga edycja tej akcji. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia odmówić za papieża dowolną modlitwę oraz zachęcić do niej innych.

Akcja modlitewna jest odpowiedzią na wezwanie samego Franciszka do modlitwy za niego. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia pomodlić się dowolną modlitwą w intencji papieża – 10 marca nieważne gdzie, ważne by się pomodlić za papieża Franciszka – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej kl. Rafał Orzechowski, członek Ruchu Lednickiego w Grajewie i inicjator akacji.

 – Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa obejmie cały świat.

Reklama

Do zorganizowania akcji – jak podkreślił kl. Rafał Orzechowski – przyczyniło się spotkanie z papieżem podczas przekazywania przez Polaków symboli ŚDM młodzieży z Panamy, w czasie którego Franciszek poprosił kleryka o modlitwę: „ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”.

– Głowa Kościoła prosi mnie, szeregowego żołnierza, o modlitwę. Wiedziałem, że nie mogę tego przegapić.

Reklama

Przeczytaj całą rozmowę: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Odpowiedź na prośbę Papieża

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę