Nasze projekty

W archidiecezji gnieźnieńskiej kolęda w zmienionej formie

Decyzją abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski w archidiecezji gnieźnieńskiej tradycyjne odwiedziny kolędowe odbędą się w zmienionej formie. Zamiast wizyt w domach księża zaproszą wiernych do kościoła.

W archidiecezji gnieźnieńskiej wizyta duszpasterska nie została ani odwołana ani przełożona. Odbędzie się ona w innej formie. Zgodnie z zachętą Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka zamiast indywidualnych odwiedzin w domach księża zaproszą parafian na wspólną modlitwę do kościoła.

Choć czas kolędowy związany będzie w dużej części z okresem zarządzonej kwarantanny narodowej, podtrzymujemy zaproponowaną wcześniej formę tegorocznej kolędy, czyli proponujemy, aby w poszczególne dni tygodnia, zgodnie z planem kolędowym, księża zaprosili mieszkańców danej wsi, ulicy czy bloku do kościoła na Mszę św. sprawowaną w intencji tych wszystkich, których by tego dnia odwiedzili – tłumaczy ks. kan. Jakub Dębiec, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Jak przyznaje, jest zrozumiałym, że wszyscy nie przyjdą, nie należy tego nawet oczekiwać, choćby ze względu na obowiązujące obostrzenia i wprowadzoną kwarantannę narodową, ważne jest jednak, aby parafianie wiedzieli, że konkretnego dnia w ich intencji będzie sprawowana Msza św. i ci, którzy zechcą, mogą w niej uczestniczyć. Otrzymane w czasie Eucharystii błogosławieństwo wraz z modlitwą zaniesiemy później do naszych domów i bliskich – dodaje ks. Dębiec.

Reklama
Reklama

Niektóre parafie publikują już w swoich mediach społecznościowych plan Mszy św. „kolędowych”. Wiele z nich zamierza je także transmitować online. Poniżej modlitwa, którą wraz z domownikami można odmówić po powrocie z kościoła.

SPRAWDŹ: Abp Ryś proponuje dwie formy tegorocznej kolędy

ag/archidiecezja gnieźnieńska/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę