Abp Ryś proponuje dwie formy tegorocznej kolędy

Poszczególne diecezje wprowadzają swoje wytyczne i sugestie dotyczące tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zarządził, że księża w diecezji mogą odwiedzić wiernych, ale pod pewnymi warunkami. Polecenia obowiązują też w diecezji kaliskiej.

Jak pisze w zarządzeniu abp Ryś, odwiedziny księży w domach będą możliwe dopiero po zmianie regulacji sanitarnych. W mniejszych miejscowościach i parafiach wiejskich, gdzie zagrożenie może być mniejsze, takie odwiedziny będą możliwe najwcześniej po 17 stycznia 2021. W miastach natomiast kolędę będzie można przeprowadzić w marcu lub kwietniu, przy zachowaniu przepisów sanitarnych.

„O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej” – dodał w zarządzeniu metropolita łódzki.

Jak zaznaczył, przed 17 stycznia możliwe jest tylko zapraszanie wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do kościołów na wspólną mszę lub inne nabożeństwo. Wszystko należy przeprowadzić z zachowaniem obostrzeń.

Reklama
Reklama

Takie same zasady abp Ryś wprowadził w diecezji kaliskiej, gdzie pełni obowiązki administratora apostolskiego.

SPRAWDŹ: W diecezji włocławskiej “kolęda” po feriach lub po Wielkanocy

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę