Nasze projekty

Uroczystości ku czci św. Stanisława BM. Z Wawelu na Skałkę przejdzie tradycyjna procesja

Już 12 maja z katedry wawelskiej wyruszy na Skałkę tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława i innych polskich świętych. Po niej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Ojcowie Paulini zapraszają do udziału!

FOT. ADRIAN GRYCUK - PRACA WŁASNA/ ADRIAN GRYCUK - PRACA WŁASNA/CC BY-SA 3.0 PL/DOMENA PUBLICZNA/WIKIPEDIA.ORG

8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, męczennika ze Skałki. Kościół krakowski przygotowuje się do niej przez dziewięciodniową nowennę. Na Skałce – miejscu męczeńskiej śmierci Biskupa krakowskiego gdzie kustoszami są Paulini, od 8 do 15 maja trwa oktawa uroczystości.

W kolejne dni Oktawy, Mszy św. o godz. 19.00, połączonej z procesją wokół Sadzawki św. Stanisława przewodniczyć będą: w środę – Księża Kanonicy, w czwartek – Ojcowie Karmelici z kościoła Na Piasku; w piątek – Ojcowie Reformaci; w sobotę – Ojcowie Bernardyni; w niedzielę – Nieszpory pod przewodnictwem Ojców Augustianów o godz. 16.30, w poniedziałek – Księża Misjonarze; we wtorek – Ojcowie Franciszkanie Conv. i w środę na zakończenie Oktawy – Ojcowie Dominikanie.

CZYTAJ: Święty Stanisław. Patron ładu moralnego

Reklama

Kiedy przejdzie procesja z Wawelu na Skałkę?

Tradycyjnie, zewnętrzna uroczystość obchodzona jest w niedzielę po 8 maja (w tym roku będzie to 12 maja). Z katedry wawelskiej wyruszy na Skałę procesja z relikwiami św. Stanisława, św. Wojciecha i innych polskich świętych. Towarzyszą jej przedstawiciele różnych wspólnot, parafii, orkiestry, młodzież – za relikwiami idą przedstawiciele wspólnot zakonnych, księża oraz biskupi.

W niedzielę, 12 maja o godz. 10.00 przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci celebrowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Antonio Guido Filipazziego, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

Więcej o uroczystościach na krakowskiej Skałce ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika można znaleźć TUTAJ.

Reklama

skalka.paulini.pl, mat. prasowe, diecezja.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę