Nasze projekty

„Uratuj Świętego!” – modlitwa za dzieci nienarodzone

W najbliższą niedzielę, 16 marca, ruszy akcja "Uratuj Świętego!". Polega ona na codziennej modlitwie za nienarodzone dzieci. Odbędzie się już po raz szósty. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem "Dobrze, że jesteś...".

– Wybraliśmy takie hasło, bo każdy z nas ma w swoim życiu kogoś, dzięki komu świat jest piękniejszy, a bez kogo świat byłby pusty. Są też osoby bardzo ważne dla świata, jak Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II czy Tomasz Edison. Ale czym byłby świat rodziców bez dzieci, dzieci bez rodziców, rodzeństwa bez siebie? Dajmy zatem szansę urodzić się wszystkim poczętym maluchom! Módlmy się za życie tych, którzy są w niebezpieczeństwie zagłady – informują organizatorzy akcji. I podkreślają, że „modlitwa ratuje życie dziecka, które jest przecież święte. Stąd nazwa akcji „Uratuj Świętego”.

 

Jak wyjaśniają organizatorzy: „sensem inicjatywy jest codzienna modlitwa przez cały okres trwania Akcji. Może to być koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec lub lektura Pisma Świętego. Ty wybierasz ile czasu i kiedy poświęcisz, chociaż zachęcamy Cię do rozważania i modlitwy w godzinie Miłosiedzia”. Aby włączyć się, wystarczy modlić się razem z uczestnikami akcji dowolnie wybraną modlitwą. Ci, którzy mają taką możliwość, mogą zarejestrować się na stronie internetowej akcji  – www.uratujswietego.pl, by dołączyć do społeczności „bohaterów życia”.

Reklama
Reklama

 

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w dniach 16 – 24 marca i zakończy się obchodami Dnia Świętości Życia. Jej hasłem są słowa „Dobrze, że jesteś…”, które mają podkreślać różne wymiary piękna obecności drugiej osoby. Każdy dzień akcji będzie miał swój temat. Będzie on rozwinięciem hasła akcji np. „Dobrze, że jesteś, bo jesteś dla mnie ważny”.

 

Reklama
Reklama

Akcja „Uratuj Świętego” powstała w 2009 roku z inicjatywy dk. Tomasza Trzaski – twórcy Portalu Młodych Diecezji Łomżyńskiej PokolenieJP2.pl jako odpowiedź na potrzebę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Do tej pory do akcji włączyli się m.in. bp. Stanisław Stefanek, Darek Maleo Malejonek, ks. Artur Godnarski, Ireneusz Krosny, Krzysztof Ziemiec, Tomasz Zubilewicz, Jan Pospieszalski, Paweł Kukiz czy Przemysław Babiarz.

 

W poprzednich edycjach Akcji wzięło udział prawie 20 tysięcy osób. Jak podkreślają organizatorzy „po zakończonej nowennie bardzo wiele osób podjęło się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, co pozwala wierzyć, że udało się uratować bardzo wiele ludzkich istnień”.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite