Nasze projekty

Trwa „Ewangelizacja w Beskidach”

Trzecie już spotkanie w ramach wakacyjnego projektu „Ewangelizacja w Beskidach” odbyło się na Wielkiej Czantorii. W tym roku, z racji epidemii, projekt ma formę wycieczek indywidualnych.

Ewangelizacja w Beskidach wystartowała 4 lipca. Przez cztery soboty lipca i pierwsze cztery soboty sierpnia uczestnicy zdobywają szczyty. Podczas ostatniego spotkania na Wielkiej Czantorii, nie odbyły się, jak w minionych latach Msza św. i ewangelizacyjne dynamiki. Można było dostać pieczątki do książeczki górskiego ewangelizatora. Uczestnicy indywidualnych wędrówek otrzymali od organizatorów także fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” z odpowiednim cytatem o rozmowie Abrahama i Izaaka. Tytuły poszczególnych medytacji z tego najsłynniejszego poematu papieża towarzyszą spotkaniom na poszczególnych szczytach. Na Wielkiej Czantorii był to temat „Rozmowa ojca z synem”.

Lista pozostałych w tym roku do zdobycia gór jest następująca:
– 25 lipca – Pilsko (temat: „Praca”),
– 1 sierpnia – Mędralowa („Obraz i podobieństwo”)
– 8 sierpnia – Polica („Sąd”),
– 15 sierpnia – Romanka („Posłowie”),
– 22 sierpnia –Wielka Racza („Bóg Przymierza”).

„Ewangelizacja w Beskidach” to inicjatywa, która narodziła się wśród wspólnot związanych z sanktuarium w Rychwałdzie. Od ośmiu lat podczas wakacyjnej akcji na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej. Jest to odpowiedź na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Wśród wspólnot organizujących projekt są m.in.: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Do tej pory w „Ewangelizacji…” udział wzięło około 5 tys. osób.

Reklama
Reklama

Posted by Ewangelizacja w Beskidach on Friday, June 26, 2020

os, KAI

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę