Nasze projekty

Szczepienia przeciwko COVID-19. Premier podał szczegóły

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie szczepienia Polaków przeciwko koronawirusowi. „Proces szczepień będzie zorganizowany w prosty sposób: rejestracja online dla tych, którzy będą tego chcieli. Inni mogą zgłosić się metodami tradycyjnymi” – stwierdził.

Dodał też, że wszyscy chętni będą szczepieni dwa razy. Druga dawka będzie podawana po 21 dniach od pierwszego szczepienia.

Cała logistyka jest organizowana przez kilka podstawowych podmiotów z naszymi ministerstwami i Agencją Rezerw Materiałowych na czele. Cały proces ma być zorganizowany w sposób szybki, szczepionka będzie darmowa i dobrowolna dla wszystkich – ­dodał. Mamy złożone zamówienia na 45 milionów dawek na szczepionki przeciw Covid-19; jesteśmy gotowi na podpisanie kolejnych umów – ­stwierdził.

Morawiecki powiedział, że szczepienia mogą zacząć się jeszcze w lutym. Wcześniej razem z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim informowali, że szczepienia mogą być dostępne już w styczniu.

Reklama

Wirus ma swoje zasilanie, kiedy przenosi się z człowieka na człowieka. Szczepionka odcina tę możliwość w najlepszy możliwy sposób – tłumaczył. Szczepienia to nie tylko powrót do normalności. Patrzmy też na szczepienia, jako mechanizm ochrony miejsc pracy – zaznaczył Morawiecki.

SPRAWDŹ: Biskupi o szczepieniu na COVID-19: Wyraz chrześcijańskiej odpowiedzialności

ag/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite