Pani Tekla kończy 116 lat! Jest najstarszą Polką. „Ciągle pełna radości i energii”

"Niemal 8 mld ludzi na świecie, a drugiej takiej jak Pani Tekla Juniewicz nie sposób znaleźć" - napisał premier Mateusz Morawiecki, który tydzień przed 116. urodzinami odwiedził panią Teklę.

fot. Mateusz Morawiecki/Twitter

Tekla Juniewicz przyszła na świat 10 czerwca 1906 roku w Krupsku, niedaleko Lwowa. Jako kilkuletnia dziewczynka przeżyła I wojnę światową, odzyskanie niepodległości przez Polskę, a jako dorosła kobieta II wojnę światową.

Pani Tekla jest najstarszą Polką i drugą najstarszą osobą w Europie. Kobieta ma dwie córki, pięcioro wnuków, czworo prawnuków i czworo praprawnuków. Ostatnia praprawnuczka, Iga, przyszła na świat w 115. urodziny pani Tekli, 10 czerwca 2021 roku.

ZOBACZ: Najpiękniejszy prezent na 115 urodziny!

Reklama
Reklama

Tydzień przed 116. urodzinami panią Teklę odwiedził z życzeniami premier Mateusz Morawiecki. „Niemal 8 mld ludzi na świecie, a drugiej takiej jak Pani Tekla Juniewicz nie sposób znaleźć” – napisał na Twitterze.

„Ciągle pełna radości i energii. Za tydzień obchodzi 116 urodziny. Kolejnych 100 lat, Pani Teklo!” – dodał premier Morawiecki, dołączając piękne zdjęcia ze spotkania z najstarszą Polką.

PRZECZYTAJ TEŻ: 115-letnia pani Tekla po raz pierwszy przytuliła praprawnuczkę. „Wzruszająca chwila”

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę