Nasze projekty
Reklama
Facebook

Najpiękniejszy prezent na 115 urodziny!

Najstarsza Polka mieszkająca w Gliwicach, lubiąca gotować z Okrasą i film dokumentalny o Titanicu, wczoraj skończyła 115 lat! Doczekała się najpiękniejszego prezentu. Dokładnie w dzień jej urodzin na świat przyszła Iga - jej praprawnuczka.

115 urodziny Pani Tekli

Pani Tekla jest Gliwiczanką, a zarazem najstarszą Polką i drugą z najstarszych osób w Europie, a piątą na świecie. Ma dwie córki, pięcioro wnucząt, czworo prawnucząt i trzech praprawnuków. Na świat przyszła 10 czerwca 1906 r. w Krupsku, 40 km. od Lwowa.

Podczas jej życia toczyły się najważniejsze i najbardziej brutalne w dziejach batalie. Kiedy Pani Tekla miała 8 lat – wybuchła I wojna światowa. Kiedy Polska odzyskała niepodległość była 12-letnią dziewczyną, a w wieku 21 lat poślubiła 22 lata starszego Jana Juniewicza. Jako 33-letnia kobieta doświadczyła II wojny światowej.

Okrasa, film dokumentalny o Titanicu

Pani Tekla mimo swojego wieku jest w naprawdę dobrej kondycji i ma dość niezwykłe zainteresowania…

Reklama

Babcia to niezwykła osoba. Zawsze była bardzo aktywna, opiekuńcza, wesoła, nie rozpamiętywała trudnych chwil z przeszłości i była bardzo harda. Do dziś, jak na swój wiek, jest w dobrej kondycji, chociaż wymaga stałej opieki i coraz więcej śpi. Mniej też ogląda telewizji, ale ożywia się, gdy gotuje Okrasa albo ogląda film dokumentalny o Titanicu. Miała 8 lat, gdy zatonął brytyjski transatlantyk – mówi wnuk Adam Stachowicz.

Niesamowity prezent!

Dziś szpital w Pyskowicach poinformował, że pani Tekla dostała najpiękniejszy prezent z okazji jej 115 urodzin – 10 czerwca na świecie pojawiła się jej prawnuczka Iga!

Pewnie wiecie, że wczoraj swoje 115. urodziny obchodziła najstarsza Polka, Pani Tekla Juniewicz z Gliwic. Ale może nie wszyscy wiecie, że również wczoraj na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala w Pyskowicach Sp. z o.o. przyszła na świat mała Iga – praprawnuczka Pani Tekli – napisano na fanpage’u „Pyskowice”.

Reklama

Pewnie wiecie, że wczoraj swoje 115. urodziny obchodziła najstarsza Polka, Pani Tekla Juniewicz z Gliwic ?? Ale może nie…

Posted by Pyskowice on Friday, June 11, 2021

Pani Tekli, Pani Anecie – mamie Igi i samej Idze, życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożego!

kw/gosc.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę