Nasze projekty

115-letnia pani Tekla po raz pierwszy przytuliła praprawnuczkę. „Wzruszająca chwila”

Historia pani Tekli, która w 115 urodziny doczekała się kolejnej praprawnuczki poruszyła wiele osób. Kilka dni temu najstarsza Polka przeżyła kolejny niezwykle wzruszający moment, ponieważ po raz pierwszy zobaczyła i przytuliła malutką Igę.

fot. Jarosław Wieczorek/wojewoda śląski

Pani Tekla przyszła na świat 10 czerwca 1906 roku w Krupsku, niedaleko Lwowa. Jako kilkuletnia dziewczynka przeżyła I wojnę światową, odzyskanie niepodległości przez Polskę, a jako dorosła kobieta również II wojnę światową.

Mimo wielu doświadczeń zachowała pogodę ducha i doczekała się licznej rodziny, ponieważ ma dwie córki, pięcioro wnucząt, czworo prawnucząt i troje praprawnucząt.

Pani Tekla to najstarsza Polka, ale też druga najstarsza osoba w Europie i piąta na świecie. Ostatnio przeżywała kolejne wzruszające chwile związane z kilkutygodniową praprawnuczką.

Reklama
Reklama

Wzruszająca i niezapomniana chwila

Niedawno pisaliśmy, że na 115 urodziny pani Tekla otrzymała niezwykły prezent. Tego samego dnia na świat przyszła Iga, jej praprawnuczka.

Pewnie wiecie, że wczoraj swoje 115. urodziny obchodziła najstarsza Polka, Pani Tekla Juniewicz z Gliwic. Ale może nie wszyscy wiecie, że również wczoraj na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala w Pyskowicach Sp. z o.o. przyszła na świat mała Iga – praprawnuczka Pani Tekli – napisano wówczas na fanpage’u „Pyskowice”

Kilka dni temu pani Tekla przeżyła kolejną wzruszającą chwilę, ponieważ po raz pierwszy mogła zobaczyć i przytulić najmłodszą praprawnuczkę. „Po raz pierwszy obie mogły się spotkać. Wzruszająca i niezapomniana chwila” – czytamy na Facebooku Twoje Gliwice.

Reklama
Reklama

To było niesamowite spotkanie❗ Najstarsza Polka, 115 – letnia pani Tekla z Gliwic, doczekała się praprawnuczki👶 Co…

Posted by Twoje Gliwice on Monday, June 28, 2021

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę