Nasze projekty

Symeon z Biblii Audio, Roman Kłosowski, nie żyje

W wieku 89 lat zmarł 11 czerwca pod Łodzią znany aktor Roman Kłosowski. Jedną z jego ostatnich ról było użyczenie głosu biblijnemu Symeonowi w nagraniach Biblii Audio. O śmierci aktora poinformował Teatr Syrena, z którym był związany. 

2 lata temu Roman Kłosowski zgłosił się do twórców Biblii Audio, że chciałby wziąć udział w nagraniach. Dostał rolę Symeona – starca w świątyni, do którego Maryja i Józef przynoszą Dzieciątko Jezus, aby ofiarować Je Bogu. Roman Kłosowski nie był już wtedy czynnym aktorem, głównie z powodu utraty wzroku i innych problemów zdrowotnych. Nauczył się więc roli Symeona na pamięć, a nagranie zrealizowano u niego w domu. Na YouTube można zobaczyć film z tych nagrań.

„Teraz o Władco pozwalasz odejść swemu słudze w pokoju, bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie” – te – mówione z serca i z pamięci słowa brzmią przejmującą w kontekście jego odejścia z tego świata.

Reklama
Reklama

Roman Kłosowski zmarł w domu opieki pod Łodzią, dokąd przeniósł się po śmierci swojej dotychczasowej opiekunki. Jak donosi portal Onet cierpliwie czekał na kolejne operacje i wyznawał, że chciałby jeszcze wrócić do pracy, bo tylko ona trzyma go przy życiu. Pytany o zdrowie odpowiadał: Walczę!

Najmocniej kojarzony był z roli w serialu „Czterdziestolatek”, gdzie grał Maliniaka. 

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite