Nasze projekty

Święto Dziękczynienia [LIVE]

"Dziękujemy za chleb" to hasło tegorocznych obchodów Święta Dziękczynienia, które obchodzimy już po raz dziesiąty. W tym roku przed Świątynią Opatrzności Bożej wierni Archidiecezji Warszawskiej dziękować będą za życie św. Brata Alberta. Zapraszamy na relację LIVE z tego wydarzenia

Fot. Stanislaw Kowalczuk/East News. Warszawa 11.11.2016 11.XI - Swiatynia Opatrznosci Bozej n/z: Ludzie i koncelebransi na mszy swietej

22.30


Wieczorne uwielbienie w Świątyni Opatrzności Bożej

#ŚwiętoDziękczynienia

Reklama
Reklama

21.50


Błogosławieństwem udzielonym przez Biskupa Piotra Jareckiego oraz Barką na cześć Jana Pawła II zakończyliśmy ten piękny dzień – Święto Dziękczynienia i Zesłania Ducha Świętego.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli.

Reklama
Reklama

Niech Duch Święty odnowi oblicze Ziemi.

Oddychaj we mnie, Duchu Święty, abym święcie myślał.

Przymuszaj mnie, abym święcie postępował.

Reklama

Pobudzaj mnie, abym miłował tylko to, co święte.

Umacniaj mnie, abym strzegł tego, co dobre.

Strzeż mnie, Duchu Święty, abym Cię nigdy nie utracił.

21.37


Zbliżamy się do zakończenie tego pięknego dnia. Trwa Nabożeństwo czerwcowe.

21.04


Kto dziękuje Bogu, otwiera swoje serce na więcej. Trwa modlitwa dziękczynna za wiarę i chrzest…

 

20.30


W Świątyni Opatrzności trwa Wieczór Uwielbienia

https://www.youtube.com/watch?v=E2RojbBdqdg

19:20


Trwa koncert. Na scenie Moc Dobra i Yanina


 

 

19:11


Nadciągają ciemne chmury. Nic to. Bawimy się nadal. Wdzięczni w #ŚwiętoDziękczynienia :)

 

 

18.00


Trwa koncert. Przedstawiamy podsumowanie dnia i czekamy na 21:37

GALERIA ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ


17.00


Z koncertu Golec uOrkiestra


 

 

16.40


Galeria zdjęć z wydarzeń odbywających się po Mszy Świętej

#ŚwiętoDziękczynienia: Wydarzenia po Mszy Świętej

16.14


Zapytaliśmy wiernych obecnych na X Święcie Dziękczynienia, za co są osobiście wdzięczni. Zobaczcie odpowiedzi!

15.40


„Dlaczego mam się bać uchodźców tylko dlatego ze maja inny kolor skóry. Powiem wam coś osobistego. Kiedy pojechałem odebrać ciała z Lampedusy czułem się mały przy tym wydarzeniu. Nazywamy ich niebezpiecznymi ludźmi, a oni często umierają z różańcem w ręku.” – powiedział Kard. Francesco Montenegro w czasie konferencji.


15.34


Trwa koncert Maleo Reggae Rockers


15.20


Transmisja LIVE z koncertu Maleo Reggae Rockers. Kardynał Nycz wypuszcza gołębie

 

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska na 4 czerwca 2017

15.00


Prowadzący zapowiadają, że o godz. 15 w Kościele odbędzie się koronka do Bożego Miłosierdzia, a przed Świątynią koncert zespołu Maleo Reagge Rockers. W tym czasie kard. Nycz wypuści do nieba gołębie.


14.12


Zapytaliśmy Dyrektora Centrum Opatrzności Bożej czym dla niego jest Święto Dziękczynienia

„Dla mnie Święto Dziękczynienia jest ogromnym przeżyciem Duchowym, szczególnie, że dzisiaj jest Zesłanie Ducha Świętego. Wszyscy się radują, cieszą i modlą o wylanie Ducha Świętego, szczególnie w tym miejscu.” – powiedział Sylwester Bizacki, Dyrektor Centrum Opatrzności Bożej.

„Coraz więcej darczyńców przybywa, coraz więcej osób jest zaangażowanych, coraz więcej duchowo ubogaca to miejsce i coraz więcej turystów przybywa do tego miejsca traktując je jako swoje miejsce modlitwy.” – dodał.

13.52


Galeria zdjęć sprzed Świątyni Opatrzności Bożej w trakcie trwania Mszy Świętej
#ŚwiętoDziękczynienia: Zdjęcia sprzed Świątyni w trakcie Mszy Świętej

13.50


Zakończenie Mszy Świętej w Świątyni Opatrzności Bożej


13.48


Transmisja LIVE sprzed Świątyni Opatrzności Bożej

 

Opublikowany przez Archidiecezja Warszawska na 4 czerwca 2017

13.44


Kard. Montenegro podczas X Święta Dziękczynienia: główną troską Kościoła nie są struktury i programy, ale Miłość wobec cierpiących

 

Podczas X Święta Dziękczynienia modlono się za ofiary zamachów w Londynie ♦ Kard. Montenegro z sycylijskiej archidiecezji Agrigento wygłosił w niedzielę homilię podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie ♦ Metropolita warszawski odmówił Akt Dziękczynienia i Zawierzenia

Zobacz skrót z Mszy Świętej

13.26


Kardynał Nycz dziękuję WSZYSTKIM za udział w Święcie Dziękczynienia


13.15


Dariusz Malejonek w #ŚwiętoDziękczynienia: dziękuję za życie

Dziękuję za wszystko, za całe moje życie, za moją rodzinę, za moją żonę, za muzykę, za to, że żyję – mówił nam w rozmowie Darek Malejonek.

Brat Albert zostawił wszystko i poszedł do drugiego człowieka, aby być jak chleb. To coś, co jest niemożliwe bez Ducha Świętego

13.05


Przeczytaj całą Homilię Kard. Francesco Montenegro


12.55


Kardynał Nycz dokonał Aktu zawierzenia i dziękczynienia


12.47


Homilia kard. Francesco Montenegro: „Potrzebujemy Ognia Ducha Świętego, aby wygrać z wszelką obojętnością i hipokryzją, aby pokonać rezygnację, gdy widzimy ludzkie życie deptane przez potęgi gospodarcze i finansowe.” Cały tekst homilii

12.30


Galeria z rozpoczęcia Mszy świętej

#ŚwiętoDziękczynienia: Msza święta

12.25


Rozpoczyna się homilia kard. Francesco Montenegro.

12.15


12.12


Kardynał Nycz poprosił o modlitwę za ofiary zamachu w Londynie i poszkodowanych z Turynu oraz za rodziny, które cierpią po tych dramatycznych wydarzeniach.

12.10


Kardynał Nycz wita zgromadzonych w Świątyni Opatrzności: Pragniemy poprzez to święto zamknąć to wszystko, czym chleb jest dla człowieka i czego jest symbolem. Dziękujemy za chleb eucharystyczny, ludzi którzy potrafią dzielić się sobą. Dziękujemy i modlimy się za wszystkich, którym chcemy i powinniśmy pomagać tak, jak to czynił Brat Albert. Dziękujemy za otwartą 11 listopada Świątynie Opatrzności.

12.01


Rozpoczyna się Msza święta. Uroczysta procesja wchodzi do świątyni.

11.58


Świątynia zapełnia się wiernymi. Służby porządkowe informują, że środek świątyni jest już wypełniony. Organizatorzy przygotowali tam miejsce dla 3 tysięcy osób. Dla pozostałych wiernych ustawiono telebimy na zewnątrz.

11.50


Czekamy na rozpoczęcie Mszy świętej, która według planu zacznie się w samo południe. Na 14.45 zaplanowane jest wspólne zdjęcie wszystkich uczestników Święta Dziękczynienia przed Świątynią a o 15. do nieba zostaną wypuszczone tysiące niebieskich baloników. Wtedy też rozpocznie się Festiwal „Moc dobra”, w ramach którego wystąpią m.in. Maleo Reggae Rockers oraz Golec uOrkiestra.

11.40


Pielgrzymka dziękczynienia dotarła do Świątyni Opatrzności Bożej!

11.35


Pielgrzymka ruszyła juz spod kościoła o. Beonitow. Na placu przy świątyni gromadzą się wierni. To nie tylko osoby starsze, ale szczególnie widać młodzież. Wielu młodych ludzi zaangażowalo się w tym roku w wolontariat. Odpowiadają na pytania, kierują w wyznaczone miejsca, zapewniają dostęp do wody. Wiele osób podkreśla, że tradycja w ich życiu jest udział w Świecie Dziękczynienia.

11.30


11.15


Zapraszamy do udziału w zabawie, którą w związku ze Świętem Dziękczynienia organizujemy na Instagramie. Do zdobycia nowe płyty Arki Noego „Wyjątkowy osioł”! Więcej informacji

11.00
10.45


10.35


Już wkrótce Pielgrzymka dziękczynienia będzie przechodzić obok kościoła św. Antoniego M. Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15). Zostanie tam uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości.

Przed kościołem w pochodzie liturgicznym ustawią się bezpośrednio za krzyżem procesyjnym: sztandary, osoby konsekrowane, orkiestra, relikwie św. Brata Alberta i wierni. Tak uformowana procesja przejdzie Aleją Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.

9.55


Wczoraj w TVP Info kard. Kazimierz Nycz zapraszał wszystkich do udziału w Święcie Dziękczynienia

https://www.youtube.com/watch?v=VReXUi-FR6E

9.30


W pielgrzymce do Świątyni Opatrzności Bożej biorą udział m.in. osoby konsekrowane, w tym siostry albertynki, przedstawiciele Szkoły Pożarniczej, harcerze i mieszkańcy Warszawy. Pokonają trasę liczącą 12 kilometrów, niosąc relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Przy kościele o. barnabitów dołączą przedstawiciele Episkopatu i zaproszeni goście.

„Będziemy rozważać charyzmat i piękne życie Brata Alberta”- usłyszeli wyruszający. Pielgrzymom przypomniano też słowa św. Jana Pawła II – „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”- wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymi do ojczyzny właśnie na placu Piłsudskiego w Warszawie.

W procesji bierze udział bp Michał Janocha, który poprowadził modlitwę na roczpoczęcie.

„Ta procesja jest metaforą życia- podążamy od tego co przemija do tego, co nieprzemijające”- powiedział biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć galerię

#ŚwiętoDziękczynienia: Procesja z relikwiami św. Brata Alberta

9.10


Kardynał zachęcał również wszystkich kapłanów do odmówienia wraz wiernymi Aktu zawierzenia i dziękczynienia

9.00


Podczas dzisiejszych Mszy w Archidiecezji Warszawskiej odczytane zostanie Słowo kard. Nycza na Święto Dziękczynienia

8.50


Briefeng dla dziennikarzy z kardynałem Montenegro rozpocznie się o godzinie 15. Więcej informacji o arcybiskupie metropolicie Agrigento w artykule: Kard. Montenegro weźmie udział w X Święcie Dziękczynienia

8.40


Na zaproszenie kard. Kazimierza Nycza w dzisiejszym święcie bierze udział kardynał Francesco Montenegro zaangażowany w pomoc uchodźcom. Na terenie jego diecezji znajduje się m.in. wyspa Lampedusa, do wybrzeży której dociera wiele łodzi z imigrantami. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w południe w Świątyni Opatrzności Bożej, podczas której wygłosi homilię.

8.30


Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do pielgrzymki na jej trasie. Zobacz mapkę z zaznaczonymi ulicami, którymi będzie przechodziła:


8.15


Do udziału w procesji w sposób szczególny zaproszone są środowiska podejmujące na co dzień dzieła miłosierdzia oraz wierni z parafii, ulicami których przejdzie orszak procesyjny.

8.05


Trasa procesji będzie przebiegać następującymi ulicami:
godz. 8.00 – pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego – kościół św. Aleksandra
godz. 8.25 – kościół św. Aleksandra – Belweder
godz. 8.55 – Belweder – ul. J. Gagarina
godz. 9.10 – ul. J. Gagarina – ul. Sobieskiego
godz. 9.30 – ul. Sobieskiego – kościół św. Antoniego M. Zaccarii
godz. 11.00 – kościół św. Antoniego M. Zaccarii i przejście Aleją Rzeczypospolitej do Świątynia Opatrzności Bożej.

7.58


Prezentujemy pełen program wydarzenia

7.55


Obchody dzisiejszego święta rozpoczną się o godzinie 8.00 Pielgrzymką dziękczynienia z relikwiami św. Brata Alberta Chmielowskiego z pl. Marszałka J. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej.

7.50


Dzień dobry, zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z Święta Dziękczynienia, które dzisiaj odbywa się w Archidiecezji Warszawskiej
Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę