Nasze projekty

Słudzy Pana proszą o modlitwę. Zgłoś swoją parafię!

Celem akcji portalu kaplani.com.pl jest modlitwa za księży jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała finał w Wielki Czwartek, a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia modlitwy za tych, których Chrystus wybrał i nazwał swoimi przyjaciółmi. W akcji mogą wziąć udział parafie z całej Polski oraz polskie parafie zza granicy.

Do 6 kwietnia księża proboszczowie i wikariusze lub osoby świeckie upoważnione przez proboszcza parafii mogą dokonać zgłoszenia włączenia się w modlitewny projekt.


Sprawdź jak zgłosić swoją parafię (kliknij)


Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku parafianie będą mogli wziąć specjalnie przygotowane „wizytówki”, na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję tym samym zobowiązuje się do modlitwy za danego księdza przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. W tym roku modlimy się w nawiązaniu do patrona roku św. Brata Alberta: aby kapłani chcieli rozdawać się jak chleb.

Reklama

Dzieło modlitewne kaplani.com.pl wspierają na stałe zakony kontemplacyjne. Każdy może włączyć się w modlitwę, ale również w tworzenie serwisu – chociażby poprzez przysyłanie świadectw. Kapłani zaś mogą osobiście przekazać intencję do omodlenia – ich prośby przez 30 dni omadlają osoby chore, wspólnoty lub zgłaszający się wierni.

Zapraszamy na stronę www.kaplani.com.pl

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite