Nasze projekty

Rusza drugi sezon Katechez Warszawskich – o rodzinie

Kardynał Gianfranco Ravasi zainauguruje wiosenny cykl Katechez Warszawskich 16 kwietnia o 19:30 wygłosi pierwszą z sześciu katechez poświęconych rodzinie, zatytułowaną: "Rodzina i małżeństwo w Biblii i kulturze"

Zmienia się miejsce spotkań formacyjnych. Będzie nim Kościół Najświętszego Zbawiciela przy placu Zbawiciela. Pierwszą edycję "Katechez warszawskich", inicjatywy kard. Kazimierza Nycza, zainaugurowano jesienią ub. roku a ich tematem było sumienie.

 

Temat, który został wybrany na wiosenne katechezy, to rodzina, bowiem w kontekście zbliżającego się synodu ta sprawa wywołuje najwięcej dyskusji. „Chcielibyśmy, aby wiosenne Katechezy Warszawskie były próbą ukazania tego, czego Kościół naucza na temat rodziny. Akcentujemy wymiar pozytywny, czyli przede wszystkim to, co Kościół proponuje i daje społeczeństwu poprzez teologię małżeństwa” – mówi ks. Przemysław Ćwiek, jeden z organizatorów Katechez.

Reklama

Rodzinę w kontekście w kultury europejskiej ukaże pierwszy z prelegentów, kard. Gianfranco Ravasi. Przybędzie do Polski w związku z Dziedzińcem Dialogu oraz otwarciem Targów Wydawców Katolickich. W kościele Najświętszego Zbawiciela pojawi się w najbliższy czwartek, 16 kwietnia i o godz. 19:30 wygłosi katechezę inaugurująca cały cykl. W ramach Katechezy Plus zasiądzie z nim do rozmowy publicysta Grzegorz Górny.

fot. Kris Duda

Kolejne katechezy będą głoszone co tydzień a przedstawi je: ks. Robert Skrzypczak, ks. Piotr Mazurkiewicz, dominikanin o. Mirosław Pilśniak, ks. Krzysztof Pawlina. Wiosenną edycję zakończy rektor warszawskiego seminarium, ks. Wojciech Bartkowicz.

Reklama

Zmienia się miejsce spotkań formacyjnych. Od wiosny będzie to Kościół Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Koordynatorem wiosennego sezonu katechez będzie ks. Piotr Mazurkiewicz, który zastąpi w tej funkcji abp. Józefa Górzyńskiego, obecnie arcybiskupa koadiutora archidiecezji warmińskiej.

Katechezy rozpoczynają się o godz. 19.30. Najpierw odbędzie się konferencja a po niej "Katecheza Plus", czyli pogłębienie tematu w ramach rozmowy kilku zaproszonych osób. Będzie również możliwość zadawania pytań. Każde spotkanie będzie retransmitowane na falach Radia Plus Warszawa.

Przypomnijmy, że zainaugurowane jesienią ub.r. katechezy adresowane są przede wszystkim do dorosłych. "Dzieci i młodzież mają dostęp do katechezy, studenci uczestniczą w duszpasterstwach akademickich. W praktyce zatem katechezy pozbawieni są ci, którzy bardzo jej potrzebują – to znaczy dorośli. Codzienne życie dostarcza im wielu pytań, wątpliwości i pragnienia pogłębienia własnej wiedzy religijnej i wiary" – podkreśla arcybiskup warszawski.

Reklama

ks. ps, tk / Warszawa

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę