Nasze projekty

Rekolekcje „O tym, co najważniejsze”

„O tym, co najważniejsze" opowie młodzieży akademickiej abp Marek Jędraszewski podczas rekolekcji w bazylice św. Trójcy w Krakowie. Beczkowe Akademickie Rekolekcje Wielkopostne potrwają od niedzieli 4 marca do środy 7 marca.

Rekolekcje rozpoczną się niedzielną Mszą świętą o godzinie 20.20. Od poniedziałku do środy o godzinie 19:30 młodzież zaproszona jest na Mszę Świętą z homilią rekolekcjonisty. Każdego dnia, po Mszy, z inicjatywy metropolity krakowskiego, odbywać się będzie 15-minutowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej konferencja.

Pomysł, by zaprosić do wygłoszenie rekolekcji metropolitę krakowskiego, wyszedł od duszpasterza Beczki – o. Janusza Pydy OP. Opiekun Beczki chciał, żeby młodzi ludzie spotkali się ze swoim biskupem w sposób bardziej bezpośredni. – Niektórzy z nich widują biskupów tylko w dwóch sytuacjach: formalno-liturgicznej podczas bierzmowania albo w telewizji – ubolewa o. Pyda.

Z drugiej strony zauważa, że „diecezja i duszpasterstwa akademickie zawsze miały ścisły kontakt”, zwłaszcza, że DA Beczka powstało na prośbę biskupa krakowskiego. To bp Karol Wojtyła, który chciał „zdecentralizować wspólnoty akademickie”, zainicjował powstanie różnych wspólnot m.in. Beczki i duszpasterstwa akademickiego w bazylice św. Floriana.

Reklama

– Te rekolekcje będą „o tym, co najważniejsze”, czyli według mnie, jak dostać się do nieba, bo to nasza najtrudniejsza droga – mówi członek dominikańskiej Beczki Wojciech Świtała. – Mamy nadzieję, że arcybiskup powie nam o duchowych i praktycznych aspektach Wielkiego Postu – dodaje. Nauki rekolekcyjne nie mają konkretnego zagadnienia czy tematu do omówienia. – Biskup chce nam wszystkim przekazać to, co liturgia danego okresu liturgicznego nam przynosi nam w liturgii Słowa – podsumowuje o. Pyda.


eko / Kraków
KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite