Nasze projekty

Pomóż bezdomnym pójść na pielgrzymkę

Buty, namioty, bielizna i plecaki - tego potrzeba bezdomnym pielgrzymom wyruszającym z Warszawy pieszo 5 sierpnia na Jasną Górę. Będą opiekunami niepełnosprawnych.

Już po raz piąty kilkudziesięciu bezdomnych podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej im. bł. Aniceta Koplińskiego weźmie udział w XXVII Pieszej Pielgrzymce Niepełnosprawnych do Częstochowy, podczas której pomoże w pielgrzymowaniu osobom chorym. Aby mogli wyruszyć w drogę, potrzebują niezbędnego wyposażenia, stąd prowadzona przez Fundację Kapucyńską zbiórka. Obecnie najbardziej brakuje:

  • szybkorozstawialnych namiotów 1-osobowych
  • dużych 80-100l plecaków lub toreb (do spakowania całego ekwipunku dla każdej osoby)
  • butów sportowych lub sandałów męskich w rozm. 40-45
  • bielizny
  • maszynek do golenia

Dary nowe oraz używane (w dobrym stanie) można przynosić na furtę klasztoru przy ul. Kapucyńskiej 4. Furta czynna jest od 7.30 do 21. z przerwą w godz. 17.25-18.30. Zbiórkę można również wesprzeć finansowo za pośrednictwem portalu allages.pl.

Bezdomni okażą swoją wdzięczność, niosąc na Jasną Górę intencje modlitewne darczyńców. Można je przesyłać na adres mailowy: [email protected]

Reklama
Reklama

– To dla nich bardzo ważne, bo wiedzą, że idą w intencjach innych osób. Nie są tylko biorcami, ale mogą dać coś od siebie – mówi Edyta Foryś, pracownik Fundacji Kapucyńskiej. Podkreśla też, że pielgrzymka jest dla bezdomnych ogromnych przeżyciem, gdyż daje im motywację do podjęcia dalszej walki o lepszą przyszłość.

– Czują się wtedy potrzebni i wartościowi. Zauważają, że ich codzienność również może wyglądać inaczej. To dla nich mocne doświadczenie. Na pielgrzymce nie muszą też zabiegać o byt, a mogą skoncentrować się na pomocy innym. Niepełnosprawni są wdzięczni, bo dzięki nim mogą dotrzeć na Jasną Górę – tłumaczy Edyta Foryś.

mg/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite