Nasze projekty

Pomnik ks. Makulskiego w Licheniu zasłonięty

Wobec licznych podnoszonych pytań i niezdrowych emocji zdecydowaliśmy o zasłonięciu pomnika ks. Makulskiego i wyłączeniu go z przestrzeni wizualnej Sanktuarium w Licheniu - mówi rzecznik Zgromadzenia Księży Marianów ks. Piotr Kieniewicz MIC.

Rzecznik wyjaśnia, że pomnik będzie zasłonięty do czasu podjęcia ostatecznej decyzji co do jego losów. – Przygotowanie takiej decyzji wymaga czasu – dodaje ks. Kieniewicz.

Zarówno sprawa ks. Makulskiego jak i jego pomnika znajdującego się w Licheniu została przedstawiona w filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. W oświadczeniu opublikowanym 13 maja Zgromadzenie napisało: „Głębokim bólem napełnia nas cierpienie ofiar przestępstw pedofilii popełnionych przez ludzi Kościoła. Nic nie jest w stanie wynagrodzić im tej krzywdy. W odniesieniu do oskarżeń formułowanych wobec ks. Eugeniusza Makulskiego MIC – zgłoszone przypadki zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej w trybie określonym obowiązującym prawem kościelnym. Ks. Makulski podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej”.

 

Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę