Nasze projekty

Matka Boża Licheńska zaprasza wszystkie mamy! Już wkrótce wyjątkowy dzień skupienia

„Piękno macierzyństwa – dar ofiarowany i zadany” - pod takim hasłem w przededniu Dnia Matki, 25 maja w Licheniu odbędzie się dzień skupienia dla matek.

fot. mariagat1959 - https://www.dlaksiedza.pl/CC BY-SA 4.0/wikipedia.org/freepik.com

Dzień Matki to w naszej polskiej tradycji wyjątkowy czas, w którym szczególną troskę i uwagę poświęcamy naszym mamom. Jest on okazją do wyrażenia im wdzięczności za trud włożony w nasze wychowanie, opiekę i przekazane wartości.

Dlatego z okazji Dnia Matki wszystkie mamy są zaproszone do licheńskiej bazyliki, domu Matki Bożej, do wzięcia udziału w dniu skupienia dla matek. Tematem przewodnim wydarzenia będzie hasło „Piękno macierzyństwa – dar ofiarowany i zadany”.

ZOBACZ TEŻ>>> Nowo wyświęcony ksiądz daje mamie wyjątkowy prezent. Poruszający moment [VIDEO]

Reklama

Spotkanie rozpocznie się 25 maja, w przededniu Dnia Matki, o godz. 10.00 Mszą świętą, sprawowaną przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Następnie dzień wypełnią prelekcje i świadectwa matek, które podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem przeżywania piękna macierzyństwa. Jaką być mamą w XXI wieku opowiedzą Elżbieta i Dominik Łozińscy, małżeństwo z ponad 25-letnim stażem. Z kolei dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka poruszy temat najwcześniejszego macierzyństwa.

Zwieńczeniem spotkania będzie modlitewna godzina dziękczynienia i uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem oraz uczestnictwo w Apelu Maryjnym o godz. 21.00 połączonym z procesją ze światłami.

W samym Dniu Matki, przypadającym w niedzielę, wszystkie mamy zaproszone są na uroczystą Eucharystię sprawowaną w licheńskiej bazylice o godz. 12.00. Wszyscy zebrani będą wówczas modlić się za mamy, zarówno te żyjące, jak i te, które odeszły już do domu Ojca. Tego dnia główny ołtarz w licheńskiej bazylice oraz obraz Matki Bożej Licheńskiej będą przystrojone kwiatami zakupionymi w ramach akcji „Kwiatki dla Matki”.

Reklama

Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.00 przed bazyliką będzie można wysłuchać koncertu pieśni maryjnych w wykonaniu muzyków Sanktuaryjnego Kwintetu Dętego.

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę