Nasze projekty

„Wesele” w Licheniu! Już w weekend odbędzie się Festiwal Radości

Poruszające świadectwa, muzyka, śpiew, adoracja, warsztaty, ale także taniec, "KatoRandki", czy gry i konkursy – to wszystko będzie się działo w Licheniu Starym, gdzie 15 i 16 lipca odbędzie się „Festiwal Radości”.

fot. Anthony DELANOIX/unsplash.com

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej po raz trzeci zaprasza na Festiwal Radości. Motywem przewodnim w tym roku będzie OGIEŃ. Uczestników poprowadzi słowo z Ewangelii według św. Łukasza mówiące o Zwiastowaniu Maryi.

Festiwal Radości rozpocznie się w sobotę, 15 lipca o 13.00 przy kościele pw. św. Doroty, na tzw. „placu koronacyjnym”. Przybyłych powita koncert Zespołu Maksymalni. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród przygotowanych warsztatów m. in. robienia różańców, plecenia wianków, flagowania, survivalowych, makijażowych i innych. Ania Bonk prowadząca bloga Trzymam Cię za Słowo o godz. 13.35 opowie, kim w jej życiu jest Duch Święty. O 14.35 rozpocznie się nauka tańców. Od godz. 14.00 będzie można trwać na modlitwie i szukać wyciszenia podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy wstawienniczej. Chętni będą mogli skorzystać z okazji do spowiedzi.

Kolejną część festiwalu, „Kawalersko-panieńskie” otworzy o godz. 15.00 wspólna Belgijka. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w KatoRandkach, Katoliadzie (festiwalowym odpowiedniku Familiady) i innych atrakcjach. To czas konkursów, gier i dobrej zabawy, ale także poruszających świadectw.

Reklama

O godz. 17.00 rozpoczną się bezpośrednie przygotowania do „Zaślubin”. Po Nabożeństwie Radości korowód weselny wyruszy na „ołtarz koronacyjny”, gdzie o 18.00 rozpocznie się Msza Święta. W czasie liturgii będzie można odnowić przyrzeczenia małżeńskie i przyjąć Jezusa jako swojego Oblubieńca.

Po Eucharystii, o godzinie 20.00 rozpocznie się modlitwa o pokój, a po niej – koncerty. Siewców Lednicy będzie można usłyszeć od godz. 20.30. O 22.00 niezwykłe widowisko zapewni Uliczny Teatr Ognia „Anthony Street”, a o 22.30 zagra Rock and Fire.

Festiwal Radości zakończą „Poprawiny” czyli niedzielna Msza Święta w bazylice o godz. 10.00. Wydarzenie w tym roku wpisuje się w Pielgrzymkę Dziękczynną Maturzystów, na którą zapraszają Gospodarze Sanktuarium, księża marianie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.00 w bazylice licheńskiej.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę