Nasze projekty

Młode osoby konsekrowane spotkają się w Licheniu. Specjalnym gościem będzie kard. Cantalamessa

Młode osoby konsekrowane z całej Polski spotkają się na kongresie w Licheniu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 600 osób z ponad 80 zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

fot. materiały prasowe organizatorów

Kongres Młodych Osób Konsekrowanych, czyli spotkanie młodych sióstr i braci zakonnych, oraz świeckich konsekrowanych, ludzi pełnych pasji, entuzjazmu i radości, młodych i odważnych. W dniach 22-25 września, w tym tygodniu, w Licheniu, spotkają się młode osoby konsekrowane z całej Polski. W tegorocznym Kongresie będzie uczestniczyć ponad 600 osób z ponad 80 Zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

Codzienna Eucharystia i modlitwa, konferencje, spotkania dzielenia w mniejszych grupach i czas integracji oraz radości we wspólnocie. „Kongres to święto życia konsekrowanego w Polsce” – podkreślają organizatorzy.

Tematem tegorocznego spotkania w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu Starym jest zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Powstań i świeć” (Iz 60, 1a).

Reklama

„To będzie, dla wszystkich młodych konsekrowanych okazja do formowania się, słuchania konferencji wielu cenionych prelegentów i do podzielenia się swoimi doświadczeniami ze sobą nawzajem” – dodają.

Szczególnym gościem Kongresu będzie bez wątpienia kard. Raniero Cantalamessa OFMCap, który skierował z okazji spotkania, do uczestników, specjalne przesłanie, którego zapowiedź można już oglądać w mediach społecznościowych Kongresu. Premiera całej, 10 minutowej, wypowiedzi słynnego zakonnika zaplanowana jest na początek Kongresu (czwartek; godzina 20:00).

Szczegóły dotyczące kongresu znajdują się na stronie: mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl.

Reklama

kh, mat. prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę