Nasze projekty

„Ożywieni słowem”. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe

Już w najbliższy weekend w Licheniu Starym odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Na wydarzenie przyjadą osoby uzależnione i współuzależnione, aby u stóp Matki Bożej spotkać się i wymienić doświadczeniami życia bez nałogu.

fot. Tima Miroshnichenko/Pexels

Licheńskie Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe trwać będą tradycyjnie 3 dni – rozpoczną się w piątek 23 lipca o godz. 15 spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim i społecznością „Ocalonych” pod hasłem „Jak kochać osobę uzależnioną”. Spotkanie poprowadzi pan Rafał Porzeziński. Sobota rozpocznie się uczestnictwem w drodze krzyżowej na placu przy dzwonnicy o godz. 9.00. Modlitewnemu spotkaniu z Bogiem będzie przewodniczył ks. Stanisław Kowalski.

Otwarcie Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych nastąpi przed licheńską bazyliką o godz. 11:30. W trakcie inauguracji po raz kolejny zostanie wręczona nagroda Pelikan, dla osoby zasłużonej dla ruchów AA. Od 13 na scenie przed bazyliką trwać będzie spotkanie przy muzyce, a na 14 organizatorzy zapraszają do licheńskiej bazyliki na wspólną modlitwę podczas Mszy św. za osoby zmarłe ze środowisk trzeźwościowych, które odeszły na „wieczny miting”. Od godziny 17 rozpoczną się mitingi tematyczne w różnych punktach zlokalizowanych na terenie licheńskiego sanktuarium.

Punkt kulminacyjny: Msza Święta

Centralnym momentem dnia będzie Msza św. sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Po Mszy św. i apelu maryjnym o godz. 21 mityngi zostaną wznowione.

Reklama

28 Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe zakończą się w niedzielę, 25 lipca, Mszą św. o godz. 7.30 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej oraz spotkaniem z ks. Markiem Dziewieckim („Nie ma końca, czyli o tym, że zawsze jest nadzieja na zmianę”).

kw/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę