Nasze projekty

Polscy misjonarze pod opieką

Już wszyscy polscy misjonarze (2015 osób) zostali otoczeni opieką duchową – informuje o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z prowadzących wielkopostną akcję „Misjonarz na Post”. Misjonarze są bardzo wdzięczni za tę pomoc. – Teraz chcemy, aby ta opieka duchowa się poszerzała. Zatem akcja trwa.

Misjonarze są bardzo wdzięczni za okazywaną im pomoc duchową. Jeden z nich, ks. diecezjalny Andrzej Kubalski z Bulo Bulo w Boliwii, dziękuje za inicjatywę modlitewną na portalu społecznościowym. „To, że o nas pamiętacie i nie zapomnieliście, bardzo nas wspiera” – napisała do organizatorów świecka misjonarka Urszula z jednego z krajów Azji. Podobne słowa wdzięczności przesłała s. Tadeusza Frąckiewicz, dominikanka z Kamerunu, czy o. Tomasz Przybył, werbista pracujący w RPA, a także salezjanin, o. Roman Wortelec, odpowiadający za misjonarzy z tego zgromadzenia. „Mam nadzieję, że kropelka tej modlitwy zrosi i moją duszę” – napisał do organizatorów bp Radosław Zmitrowicz, oblat z Ukrainy, który jest „twarzą” akcji.

 

Widać już, które kraje są najbardziej popularne. „Najszybciej opiekę duchową uzyskali misjonarze pracujący na Wschodzie, co pewnie wiąże się z sytuacją na Ukrainie, a także na Madagaskarze i w Kanadzie Północnej (misjonarze pracujący z Eskimosami i Indianami). Najmniejszą popularnością wśród osób podejmujących opiekę duchową, cieszyli się misjonarki i misjonarze pracujący w Senegalu. Najdłużej musieli czekać na wsparcie duchowe” – zauważa Franciszek Majchrzak, koordynator akcji.

Reklama

 

Inicjatywa „Misjonarz na Post”, której celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy, rozpoczęła się w Środę Popielcową i potrwa do końca Wielkiego Postu. Uczestnicy akcji deklarują chęć modlitwy czy postu w intencjach polskich misjonarzy. Każdy, kto chce otoczyć wsparciem duchowym konkretnego misjonarza, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą. Nie trzeba określać jego danych – system wybierze osobę z listy, a uczestnik otrzyma odpowiedź z niezbędnymi informacjami. W projekcie „Misjonarz na Post” może wziąć udział każdy. Codzienna krótka modlitwa może wystarczyć, ale warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy uczestnictwo we Mszy św. w intencji misjonarza. Można podjąć jakąkolwiek formę postu, np. od Internetu czy telewizji. Od zaangażowania i chęci uczestnika zależy to, w jaki sposób wesprze misjonarza.

 

Reklama

Projekt „Misjonarz na Post” jest pierwszą wspólną inicjatywą redakcji najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają Komisja Misyjna Episkopatu Polski, Papieskie Dzieła Misyjne, stacja7.pl, salvatti.pl oraz polscy misjonarze na całym świecie.


mw OMI/Poznań

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę