Nasze projekty

Pokaż, że jesteś za życiem! Już w niedzielę Narodowy Marsz Życia

Już w najbliższą niedzielę 24 marca do Warszawy przyjadą tysiące obrońców życia z całej Polski i kilku krajów Europy, aby wspólnie uczestniczyć w Narodowym Marszu Życia. - Mamy nadzieję, że radosny przemarsz „za życiem” rozpocznie proces rozrywania więzów lęku przed przyjmowaniem życia, lęku, który niewoli wiele serc - mówią organizatorzy.

Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na Placu Zamkowym w Warszawie, ale wcześniej jego uczestnicy są zaproszeni na Mszę św. o godz. 12 w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. – W trakcie Narodowego Marszu Życia chcemy przede wszystkim dać wyraz naszym marzeniom, nadziejom, ale także determinacji. Marzeniom o lepszym świecie beż zabijania, także tych jeszcze nienarodzonych, bez przemocy i nienawiści – mówią organizatorzy – przedstawiciele Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. 

Marsz ma być propozycją aktywnego świętowania Narodowego Dnia Życia, ustanowionego przez Sejm właśnie na 24 marca. Celem święta jest propagowanie odpowiedzialności za założenie rodziny i zachęcanie do życia w rodzinach wielodzietnych.

– W tym roku w ramach Narodowego Dnia Życia chcemy po raz kolejny upomnieć się o pełne prawo do urodzenia się każdego dziecka i taką politykę państwa, która w swoim centrum stawia rodzinę. Będziemy więc domagać się, między innymi, jak najszybszego przyjęcia przez Sejm w formie ustawy obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 800 tysięcy obywateli, oraz wypowiedzenia przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny – mówią organizatorzy.

Reklama
Reklama

Marsz ma mieć charakter przede wszystkim afirmujący życie człowieka, prawo do życia od urodzenia do naturalnej śmierci i rodzinę jako naturalne środowisko życia człowieka. Będzie miał charakter ogólnopolski w tym sensie, że zaproszone do udziału w nim są wszyscy Polacy, niezależnie od miejsca zamieszkania. – Chcielibyśmy, aby włączyły się w jego przeprowadzenie i przygotowanie wszystkie środowiska, którym na sercu leży sprawa rodziny oraz życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – podkreślają organizatorzy.

W promocję Marszu zaangażowali się publicyści, rodzice dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych dzieci a także wolontariusze hospicjów perinatalnych.

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę