Nasze projekty

Pierwsza rocznica śmierci o. Jana Góry

Mija rok od śmierci dominikanina ojca Jana Góry. Zmarł nagle, podczas odprawiania wieczornej Mszy. Modlitwy i spotkania wspomnieniowe zaplanowano w Poznaniu, na Lednicy i w Warszawie.

O 6:00 rano w poznańskim kościele dominikanów zostaną odprawione roraty, w których przez ponad 30 lat uczestniczył ojciec Jan Góra. Tym razem inni będą modlić za niego.

To był wyjątkowy człowiek i ksiądz – mówią zgodnie kardynał Kazimierz Nycz, młodzież i ojcowie dominikanie. Wymagający, z mnóstwem nowych pomysłów, zawsze jak „ojciec”.

Po południu obchody upamiętniające ojca Jana Góry przeniosą się na Lednicę. O 13:00 w Ośrodku Jana Pawła II rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18:00 wyruszy Procesja Światła wokół Pól Lednickich. Godzinę później zostanie odprawiona msza dziękczynna za życie i dzieło ojca Jana.

Reklama
Reklama

Jego warszawscy przyjaciele zapraszają na godzinę 17:00 do kościoła świętego Jacka na Starym Miesicie na mszę, która odprawi kardynał Kazimierz Nycz. O 19:30 w Teatrze Polskim zaplanowano wieczór wspomnień, który poprowadzą: Agata Młynarska i dominikanin ojciec Tomasz Dostatni.

Ojciec Jan Góra urodził się 8 lutego 1948 roku w Prudniku koło Opola. W wieku 18 lat wstąpił do klasztoru. W Poznaniu, gdzie pracowała blisko 40 lat, zajmował się duszpasterstwem młodzieży szkół średnich, a od 1987 roku był tu duszpasterzem akademickim. W 1991 roku był współorganizatorem VI Światowego Dnia Młodzieży na Jasnej Górze. Od 1997 roku organizował spotkanie dla młodych w Lednicy koło Gniezna. Od tego czasu odbywaj się one, co roku. Był autorem kilkunastu książek i cyklów felietonów. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 21 grudnia wieczorem ubiegłego roku zasłabł w trakcie odprawiania mszy. Podjęto reanimację. Przyczyną śmierci było ustanie akcji serca i obrzęk płuc.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Grzegorz Maciak/dabr

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite