Nasze projekty

Paulini z Jasnej Góry życzą wytrwałości

W tegorocznych życzeniach z Jasnej Góry na uroczystość Narodzenia Pańskiego paulini zachęcają do wytrwałości i niezłomności w codziennych zmaganiach o wolność wewnętrzną.

– W roku 100-lecia niepodległości Polski z sanktuarium Narodu, gdzie codziennie pamiętamy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, życzę całej naszej Ojczyźnie, wszystkim Polakom wytrwałości i niezłomności w codziennych zmaganiach w walce o wolność wewnętrzną. Idąc za słowami św. Jana Pawła II, że tu, na Jasnej Górze, `zawsze byliśmy wolni`, życzę właśnie tej wolności wewnętrznej, która płynie z wiary, z zaufania do Boga, do Matki Najświętszej – życzy przeor Jasnej Góry.

O. Waligóra zapewnił wszystkich o modlitewnej pamięci w duchowej stolicy Polski. Złożył życzenia także tym, którzy żyją poza granicami kraju „dziękując Bogu za każdego rodaka, który nosi w swoim sercu miłość do ziemi z której wyrósł”. Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra życzy, by nadzieja, pokój i radość, jakie niesie tajemnica Bożego Narodzenia, obecności Boga pośród nas, przenikały głęboko w ludzkie serca.

Reklama
Reklama

O. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika przypomniał, że w tym wyjątkowym czasie do każdego z nas Bóg kieruje zaproszenie, by z ufnością i nadzieją powierzać Mu swoje trudy i słabości, udręki dnia codziennego.

Reklama
Reklama

„Tej właśnie nocy aniołowie w Betlejem ogłaszają radosną nowinę: `Dziś w mieście Dawid narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan`. Dlatego w tym wyjątkowym czasie, do każdego z nas skierowane jest zaproszenie: „Przyjdźcie! Przyjdźcie do Jezusa i Maryi! Przyjdźcie z najgłębszej potrzeby `Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką” – napisał w bożonarodzeniowych życzeniach generał paulinów.

Życzenia bożonarodzeniowe przełożonego generalnego Zakonu Paulinów oraz przeora Jasnej Góry kierowane są do wszystkich rodaków w kraju i na emigracji.

Reklama

mir / Częstochowa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite