Nasze projekty

O miłości na całe życie na Międzynarodowym Forum Młodych

Czy małżeństwo może się udać, jak radzić sobie ze zranieniem i czy warto żyć z kimś „na próbę” - na te tematy będą rozmawiać uczestnicy Międzynarodowego Forum Młodych, które odbędzie się w dniach 17-22 lipca w Częstochowie.

Wydarzenie organizowane przez Wspólnotę Emmanuel będzie obfitować w konferencje, warsztaty, uwielbienia, koncerty, oraz talent corners, czyli odkrywanie i rozwijanie nowych talentów. W tym roku hasłem przewodnim jest “Miłość na całe życie”.
W Forum mogą uczestniczyć wszyscy w wieku 16-30 lat, pragnący pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, poznać ludzi z całego świata i wspólnie czynić dobro. Podczas konferencji i wieczornych spotkań uczestnicy będą wspólnie zastanawiać się jak odważnie żyć, co to znaczy kochać, jak radzić sobie ze zranieniem, czy małżeństwo może się udać i czy warto żyć z kimś „na próbę”. Oprócz radosnej modlitwy, wspólnych posiłków i rozmów, organizatorzy planują również konkretną akcję pomocy potrzebującym osobom z Częstochowy.

– W tym roku spodziewamy się około trzystu uczestników. Będziemy mieli gości z takich krajów jak: Francja, Słowenia, Ukraina, Białoruś – mówi Dorota Hajzik ze wspólnoty Emmanuel, która już od kilkunastu lat co roku organizuje Forum Młodych. – Wszyscy członkowie naszej Wspólnoty zaangażowani są w to dzieło tak, by okazję do skorzystania z zaproszenia miało jak najwięcej młodych osób. Wiemy, że uczestnictwo w Forum, czyli doświadczenie żywego kościoła i miłości Pana Boga do każdego człowieka, było dla niektórych przełomowym wydarzeniem w życiu i wierze – dodaje.

Organizująca spotkanie Wspólnota Emmanuel jest obecna na 6 kontynentach w 52 krajach. Zrzesza ludzi wszystkich stanów: małżeństwa, młodzież, księży, osoby konsekrowane i samotne. Jej charyzmatem jest adoracja, współczucie i ewangelizacja. W Polsce liczy około 300 członków.

Reklama
Reklama

mr/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite