Nasze projekty

Nowe sanktuarium w Zakopanem!

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz ustanowił nowe sanktuarium w Zakopanem. Ten zaszczytny tytuł otrzymał kościół Najświętszej Rodziny przy Krupówkach. To najstarsza świątynia w stolicy polskich Tatr

W niedzielę 31 stycznia odbyły się uroczystości dziękczynne.

– Stajemy do wspólnej modlitwy, modlitwy jakże radosnej, którą wznosimy do nieba z wielkim dziękczynieniem za ten wielki dar, dar sanktuarium, tu w centrum Zakopanego – mówił ks. Bogusław Filipiak, proboszcz parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem i zarazem dziekan zakopiański.

Reklama

W uroczystości wzięli udział kapłani z innych zakopiańskich parafii, a także władze miasta i powiatu tatrzańskiego, były obecne delegacje z pocztami sztandarowymi.

Reklama

Kard. Stanisław Dziwisz w dekrecie ustawiającym kościół Najświętszej Rodziny w Zakopanem, który znajduje się przy Krupówkach podkreśla, że to najstarsza świątynia w archidiecezji krakowskiej nosząca taki tytuł. „To świątynia, która jest bardzo liczne nawiedzana nie tylko przez mieszkańców, ale i turystów, którzy korzystają z wielu sakramentów i stają w jedności z Miłosiernym Bogiem” – pisze w dekrecie Biskup Krakowa.

Na terenie Zakopanego są obecnie trzy sanktuaria. Na Olczy pw. Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik, na Krzeptówkach – pw. Matki Boskiej Fatimskiej i nowe na Krupówkach – pw. Najświętszej Rodziny. Sanktuaria na Krzeptówkach i na Krupówkach nawiedził w 1997 r. papież Jan Paweł II.

Reklama

Sanktuarium Najświętszej Rodziny jest jednym z 11 kościołów pasyjnych w archidiecezji krakowskiej z Bramą Miłosierdzia.

Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem to najstarsza parafia w stolicy polskich Tatr. Była dla wielu wspólnot parafią „matką”. Parafia angażuje się w różne dzieła charytatywne, prowadzi Stację Caritas, wspomaga działanie hospicjum. Od kilku jest współorganizatorem Orszaku Trzech Króli, który przechodzi przez Krupówki. W granicach parafii jest też kościółek przy cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.


jg / Zakopane

skalski„Mam odwagę mówić o cudzie”.

Historia lekarza, który o swoich pacjentów walczy do końca

O Adasiu, „cudownie ocalonym dziecku z Polski” pisały media na całym świecie – od Florydy po Singapur. Lekarz, który pomógł Panu Bogu przywrócić chłopca do życia, od wielu lat walczy o każdego młodego pacjenta. W duecie z Panem Bogiem uratował już niejedno dziecięce serce.
Prof. Janusz Skalski jest wybitnym kardiochirurgiem i człowiekiem głębokiej wiary. Stawia dobro pacjenta ponad swoje. W 2007 roku oddał własną krew noworodkowi, którego następnie operował przez kilka godzin. Jako pierwszy na świecie przeprowadził zabieg wszczepienia zastawki płucnej serca 5-letniej dziewczynce. Sam doznał zawału w trakcie walki o życie pacjenta. Jego życiorys to ważna lekcja dla każdego z nas – zawsze trzeba walczyć…

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę