Nasze projekty

Nie ustają przygotowania do beatyfikacji Prymasa. Dziś Msza i prelekcja [TRANSMISJA]

Bp Andrzej Dziuba będzie dziś przewodniczył comiesięcznej Mszy o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Pomimo bezterminowego zawieszenia uroczystości beatyfikacyjnej nie ustają duchowe do niej przygotowania.

Każdego 28. dnia miesiąca w Archikatedrze Warszawskiej zaplanowano przygotowanie pastoralne do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Jako datę cyklicznych spotkań w archikatedrze specjalnie wybrano 28 dzień miesiąca, aby w ten sposób nawiązać do daty śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja 1981 r. Niewykluczone, że w przyszłości, jeśli tak zdecyduje papież, będzie to dzień liturgicznego wspomnienia Prymasa Wyszyńskiego. Dotychczas, co miesiąc 28. dnia w stołecznej archikatedrze wierni modlili się o jego beatyfikację, a teraz proszą Boga o owoce tej beatyfikacji.

Dziś comiesięcznej Mszy będzie w katedrze w Warszawie przewodniczył biskup Andrzej Dziuba będzie przewodniczył comiesięcznej Mszy o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Po niej prelekcję pt. “Życie na co dzień” wygłoszą Krystyna Szajer i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego.

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego była zaplanowana na 7 czerwca 2020 roku. Dzisiaj kard. Kazimierz Nycz >ogłosił bezterminowe zawieszenie uroczystości ze względu na pandemię koronawirusa. 

Reklama
Reklama

Prosił jednak, by nie ustawały duchowe przygotowania do tej uroczystości oraz modlitwa o owoce ogłoszenia Sługi Bożego błogosławionym. 

Transmisja dzisiejszej modlitwy odbędzie się tradycyjnie już na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej. Start: godz. 19

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite