„Nauka Boża trwa w Was”. Abp Ryś podczas ESM

„Europejskie Spotkanie Młodych odbywające się wokół wspólnoty z Taize to spotkanie wokół Jezusa, który jest jednością i pokojem” - mówił abp Grzegorz Ryś podczas trzeciego dnia ESM, które w tych dniach odbywa się w Łodzi.

pixabay/sweetlouise

Łódzka część ESM rozpoczyna się od porannej Eucharystii, po której odbywa się modlitwa kanonami z Taize. Następnie w katedrze św. Stanisława Kostki odbywają się spotkania dla młodych. ESM zakończy się tam w Nowy Rok, Mszą świętą o godz. 12:30, transmitowaną online na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

W słowie skierowanym do uczestników dzisiejszej Eucharystii łódzki metropolita zwrócił uwagę, że Bóg przebacza, bo jest Ojcem. – Wchodzimy w życie z doświadczeniem Boga, który nas kocha za darmo. Ta relacja nie jest wymianą kar i nagród. Nie jest tak, że Boga trzeba przekonywać swoim dobrym postępowaniem lub zrazić Go złym postępowaniem. Możemy wchodzić w życie z poczuciem absolutnego oparcia się o Ojca, który kocha – tłumaczył arcybiskup.

Po czym widać moc młodego człowieka? Bo zwyciężyliście złego!! Skąd ta siła się bierze? Nauka Boża trwa w was. To doświadczenie proponuje nam wspólnota z Taize, która cały czas modli się Słowem. Na przykład Słowem śpiewanym w kanonach, w których werset powtarzamy po kilka razy. Po co? Aby to słowo weszło w nas i mogło w nas trwać, Gdy zatrzymujemy Słowo w sobie, to jest ono siłą naszą w pokusie – zauważył abp Ryś.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ: “Mentalność młodych kształtują memy, a nie mamy”

np/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę