Nasze projekty

„Nagraj z nami Litanię!”. Prezent na 100. urodziny Jana Pawła II

Archidiecezja krakowska zaprasza do wspólnego nagrania Litanii do św. Jana Pawła II. Każdy chętny będzie mieć przypisane jedno wezwanie z tej modlitwy. Nadesłane nagrania stworzą wirtualny pomnik, upamiętniający postać papieża Polaka.

„Nagraj z nami litanię! Stwórzmy razem prezent na 100. urodziny Karola Wojtyły” – takie zaproszenie na swojej stronie internetowej zamieściła archidiecezja krakowska. Z poszczególnych wezwań powstanie nagranie całej litanii, które premierowo zostanie opublikowane dokładnie 18 maja.

– Pandemia koronawirusa uniemożliwia planowane od dawna świętowanie 100. urodzin Karola Wojtyły, mimo to chcemy być razem i wspólnie stworzyć wirtualny żywy pomnik, który upamiętni św. Jana Pawła II Wielkiego – czytamy na stronie diecezja.pl. – Wielokrotnie to właśnie osoba papieża Polaka jednoczyła nas w trudnych momentach. W tym szczególnym roku, który został naznaczony pandemią i koniecznością izolacji, bądźmy razem, tworząc wirtualną wspólnotę modlitwy, dziękując za dar Karola Wojtyły i prosząc o oddalenie zagrożenia, jakim jest koronawirus – zachęca Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Osoby, które chcą wziąć udział w nagraniu, mogą przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: [email protected] W odpowiedzi Biuro Prasowe prześle konkretne wezwanie z Litanii oraz wskazówki dotyczące nagrania.

Reklama
Reklama

 

KAI, os

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę