Nasze projekty

Nad Wrocławiem z Najświętszym Sakramentem o oddalenie pandemii

Najpierw był maronicki kapłan w Libanie, teraz ksiądz z Polski. Proboszcz parafii w Żórawinie pod Wrocławiem zorganizował niezwykły lot, w czasie którego na pokład niewielkiego samolotu zabrał Najświętszy Sakrament, aby modlić się o oddalenie epidemii w tym mieście, całej Polsce i na świecie.

FOT. Parafia w Żórawinie/Facebook

O wyczynie swojego księdza poinformowała na Facebooku sama parafia św. Józefa w Żórawinie. Napisano: „Ksiądz Proboszcz odbył dzisiaj lot nad miastem Wrocław i naszą parafią podczas którego modlił się różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji oddalenia pandemii koronawirusa od naszego regionu, miasta Wrocławia, Ojczyzny, Europy i całego świata. Na pokład zabrał z sobą Najświętszy Sakrament, figurę Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz relikwie św. Jana Pawła II”

Pomysłowym proboszczem jest tu ks. dr Cezary Chwilczyński, dawny dyrektor katolickiego Radia Rodzina z Wrocławia. – Nie mam uprawnień, bo nie przystąpiłem do egzaminu, ale uwielbiam latać. To był impuls, natchnienie Ducha Świętego. Zadzwoniłem do przyjaciół, powiedziałem, co chcę zrobić. W słuchawce usłyszałem: „Przyjeżdżaj, lecimy”. Cała akcja trwała około godziny – opowiadał w rozmowie z wrocławskim „Gościem Niedzielnym”.

Także wcześniej w ogłoszeniach parafialnych skierowanych do mieszkańców Żórawiny przypominał, aby wierni starali się uczestniczyć w nabożeństwach online, odwołał wszystkie nabożeństwa i rekolekcje aby zmniejszyć ryzyko, a przede wszystkim wzywał także ich do intensywnej modlitwy o ustanie pandemii.

Reklama
Reklama

Zachęcam wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w swoich wspólnotach rodzinnych o godzinie 20.30, zakończonej Apelem Jasnogórskim oddalenie epidemii koronawirusa. Błagajmy Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – o oddalenie od nas niebezpieczeństwa.

To zresztą niejedyne jego zaangażowanie w walkę z epidemią. Na terenie parafii powołał już grupę kryzysową koordynującą pracę młodych wolontariuszy, służących codzienną pomocą m.in. w zakupach starszym parafianom.

Reklama
Reklama

Modlitwa o oddalenie pandemii koronawirusa

Ksiądz Proboszcz odbył dzisiaj lot nad miastem Wrocław i naszą parafią podczas którego modlił się różańcem i koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji oddalenia pandemii koronawirusa od naszego regionu, miasta Wrocławia, Ojczyzny, Europy i całego świata. Na pokład zabrał z sobą Najświętszy Sakrament, figurę Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej oraz relikwie św. Jana Pawła II🙏❤

Posted by Parafia św. Józefa w Żórawinie on Saturday, March 14, 2020

Reklama

Kilka dni wcześniej w związku z rosnącą w Libanie epidemią koronawirusa maronicki kapłan wsiadł na pokład awionetki z Najświętszym Sakramentem i monstrancją po czym błogosławił miasto Bejrut z nieba. Idąc w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami jednego z włoskich miast, do ludzi objętych kwarantanną dotarł również posługujący tam kapłan.

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę