Nasze projekty

Nabożeństwo uzdrowienia z modlitwą o dar potomstwa

W każdą drugą sobotę miesiąca w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii odbywa się Msza w intencji małżeństw pragnących mieć dzieci, wraz z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Najbliższe spotkanie 13 października.

Inicjatywa regularnej modlitwy dla małżonków pragnących potomstwa jest inicjatywą bardzo młodą. Dopiero od września br. w każdą drugą sobotę odbywa się specjalne nabożeństwo im dedykowane. Pierwsze wydarzenie tego typu przyciągnęło do sanktuarium kilkadziesiąt par z wielu miejsc Polski. – Na końcu modlitwy, zupełnie spontanicznie, bez wcześniejszego ustalenia, do mikrofonu podeszła kobieta z dzieckiem na ręku, i dała świadectwo, że właśnie jej dziecko poczęło się dzięki modlitwie przy grobie św. Stanisława – opowiada ks. Jan Rokosz, kustosz sanktuarium.

Coraz więcej małżeństw, borykających się z problemem niepłodności, znajduje pomoc we wstawiennictwie św. Stanisława Papczyńskiego. W Sanktuarium pojawiają się kolejne pary, które chcą ochrzcić wymodlone za jego przyczyną dzieci. W wywiadzie dla Stacji7 ks. Rokosz przyznał: „Ja sam przez jedynie 7 miesięcy mojej funkcji kustosza grobu św. Stanisława ochrzciłem pięcioro dzieci, które poczęły się lub urodziły się dzięki wstawiennictwu tego świętego.” Św. Stanisław szczególnie czczony jest jako patron życia nienarodzonego, szczególnie zagrożonego w łonie matki.

W maju tego roku powstało pierwsze sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w miejscu jego kapłańskiej posługi w Górze Kalwarii, na Mariankach. Przy grobie świętego modlą się zarówno pragnący potomstwa jak i rodzice oczekujący narodzin dziecka. O wstawiennictwo mogą go prosić także dzieci z trudnościami w nauce oraz osoby, których życie jest zagrożone a także osoby uzależnione, zwłaszcza z problemem alkoholowym.

Reklama
Reklama

Właśnie tu, w Mariankach, w każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się specjalna Msza dla małżeństw pragnących mieć dzieci, wraz z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Osoby, które chcą modlić się w intencji poczęcia potomstwa zaproszone są do sanktuarium 13 października na godz. 17.


POZNAJ ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO BLIŻEJ

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite