Nasze projekty

Nabożeństwo dla rodziców oczekujących dziecka

Trzecia sobota miesiąca – to wtedy w Górze Kalwarii, w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego pojawiają się rodzice spodziewający się dziecka. W czasie dedykowanego im nabożeństwa modlą się o potrzebne łaski dla siebie i swoich pociech. Najbliższa okazja do modlitwy już 20 października.

Cud, który Stolica Apostolska uznała w procesie beatyfikacyjnym św. Stanisława, to ożywienie dziecka zmarłego w łonie matki. Wpisy w Księdze Łask potwierdzają skuteczne orędownictwo św. Stanisława w sprawach życia nienarodzonego. Św. Stanisław został uznany za patrona dzieci nienarodzonych.

W maju tego roku powstało pierwsze sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w miejscu jego kapłańskiej posługi w Górze Kalwarii, na Mariankach. Przy grobie świętego modlą się zarówno pragnący potomstwa jak i rodzice oczekujący narodzin dziecka. O wstawiennictwo mogą go prosić także dzieci z trudnościami w nauce oraz osoby, których życie jest zagrożone a także osoby uzależnione, zwłaszcza z problemem alkoholowym.

Właśnie tu, w Mariankach, w każdą trzecią sobotę miesiąca odbywa się specjalna Msza dla małżeństw oczekujących dzieci, wraz z modlitwą i błogosławieństwem dla nich. Do Góry Kalwarii zaproszeni są więc wszyscy przyszli rodzice, zwłaszcza kiedy czują niepokój przed narodzinami dziecka lub gdy życie dziecka jest zagrożone. o uzdrowienie. Najbliższe spotkanie: 20 października na godz. 17.

Reklama
Reklama

POZNAJ ŚW. STANISŁAWA PAPCZYŃSKIEGO BLIŻEJ

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite