Nasze projekty
Fot. Ralf Roletschek/Wikipedia

Grota Mleczna w Betlejem. Miejsce przepełnione tajemnicą macierzyństwa Maryi

Według podań, Święta Rodzina miała zatrzymać się w Grocie w czasie ucieczki do Egiptu. Podczas karmienia małego Jezusa, kilka kropli matczynego mleka upadło na skałę, która zabarwiła się na biało. Dziś Grota Mleczna jest miejscem modlitwy o dar potomstwa.

Reklama

Biel i mleko

Grota Mleczna znajduje się nieopodal Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Spośród pobliskich budowli grotę wyróżnia kolor – wnętrze groty jest bowiem śnieżnobiałe.

Według podań i tradycji to właśnie tam Święta Rodzina miała zatrzymać się po ucieczce do Egiptu. Starochrześcijańska betlejemska tradycja mówi, że gdy Maryja karmiła Dzieciątko, kilka kropli matczynego mleka upadło na skałę, która zabarwiła się na biało. Stąd właśnie wzięła się nazwa Grota Mleczna.

Modlitwa o potomstwo

Grota stała się przede wszystkim miejscem, gdzie – bez względu na wyznanie – kobiety i rodziny modlą się o dar potomstwa czy uzdrowienie niepłodności. Do tego miejsca pielgrzymują również matki mające trudności z donoszeniem poczętego dziecka bądź wykarmieniem już tego narodzonego, a także coraz częściej niewiasty z problemami onkologicznymi.

W sanktuarium od dziesiątków lat zbierane i archiwizowane są świadectwa: to tysiące zdjęć, dokładne relacje i opisy cudownie narodzonych dzieci. Przychodzą nieustannie dosłownie z całego świata jako dowód Bożej łaski otrzymanej w tym miejscu. 

Reklama

Tajemnica Macierzyństwa Maryi

W ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Karmicielki, a na dole umieszczono sceny związane z narodzeniem Jezusa. Sanktuarium to poświęcone jest tajemnicy Macierzyństwa Maryi, ale także każde macierzyństwo znajduje w nim swoje odbicie.

W Grocie Mlecznej znajduje się także polski akcent – znajduje się tam kopia rzeźby Matki Bożej Ludźmierskiej, a w kaplicy adoracji w ołtarzu widnieje Tryptyk Jerozolimski, którego autorem został gdański złotnik-bursztynnik Mariusz Drapikowski. 

franciszkanska3.pl,sanktuaria.eu,Wikipedia,dzisiajwbetlejem.pl,zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę