Nasze projekty

Licheń: modlitwa za rodziców dzieci utraconych

11 lipca w licheńskim sanktuarium modlono się w intencji rodziców. Statystyki wskazują, że w Polsce rokrocznie może mieć miejsce nawet 40 tys. poronień.

fot. unsplash.com

Księża marianie w Licheniu zaprosili 11 lipca do wspólnej modlitwy za przedwcześnie zmarłe dzieci i za ich rodziców. Podczas południowej Mszy w Licheniu wybrzmiały słowa modlitwy:

„Boże, razem z Maryją, Bolesną Matką, prosimy za rodzicami, którzy utracili przedwcześnie swoje dzieci. Niech Twoja miłość uleczy ich rany, aby mimo bólu potrafili przyjąć Twoją wolę w codziennym życiu (…) przyjmij do Swego Domu dzieci, które zmarły przed narodzinami”.

– To właśnie Matka Boża Bolesna może najbardziej ich przyjąć i zrozumieć to, co przeżywają po utracie swojego dziecka – zauważył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty zakonnej w bazylice. – Wiele matek przeżywa w swoim sercu ból i smutek, nie zgadza się z tym, co się stało, pyta, „dlaczego straciłam to dzieciątko”. Dziś przychodzimy to tej, która jest Matką Bożą Bolesną. Ona faktycznie chce nam pomagać i robi to w sytuacjach trudnych i bolesnych – dodał.

Reklama

Kaznodzieja zwrócił też uwagę, że choć naturalnymi uczuciami w takich sytuacjach smutek i niepogodzenie są, to trzeba pamiętać, że „nie zostajemy sami z tym bólem, z tym smutkiem, żałobą”. Zachęcał zebranych, by wszystkie te doświadczenia oddawać Panu Bogu przez ręce Maryi. Zapewnił także o modlitwie za wszystkich rodziców, którzy stracili swoje dziecko.

Po Mszy kilkadziesiąt osób skorzystało z możliwości zapalenia świecy przy stopniach ołtarza. Gest ten był wyrazem modlitwy w intencji utraconych dzieci i ich rodziców. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Również wtedy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pamięta się o utraconych dzieciach i ich rodzicach.

Wielkim orędownikiem życia nienarodzonego jest założyciel zgromadzenia marianów, o. Stanisław Papczyński. Cud, który zadecydował o jego beatyfikacji, miał związek właśnie z nienarodzonym dzieckiem – był to cud ożywienia martwego dziecka w łonie matki. Zatwierdził go w 2006 roku papież Benedykt XVI.

Reklama

 

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę