Nasze projekty

Módlmy się za 13-letniego Kubę z Legnicy. Apel biskupa

13-letni Kuba z Legnicy podczas lekcji WF-u w ubiegły piątek został uderzony drewnianą kłodą drzewa. Do dziś walczy o życie. Biskup Legnicki poprosił wiernych o modlitwę za chłopaka.

„Zwracam się z prośbą o modlitwę w intencji Jakuba, ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, który uległ groźnemu wypadkowi w czasie zajęć WF i przebywa w szpitalu. Jego stan jest bardzo ciężki. Obejmijmy modlitwą także Rodzinę poszkodowanego ucznia oraz całą wspólnotę Szkoły nr 9, a w szczególności Pana Nauczyciela prowadzącego zajęcia, podczas których zdarzył się wypadek, Dyrekcję i całe Grono Pedagogiczne, Uczniów i Przyjaciół Jakuba” – czytamy w apelu biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, który ma być odczytany w kościołach Legnicy w najbliższa niedzielę. Biskup poprosił też, by modlitwa za Kubę była dołączona do intencji modlitwy wiernych. 

Był piątek, 12 października, gdy Kuba wraz ze swoją klasą uczestniczył w lekcji WF-u w położonym blisko szkoły Lasku Złotoryjskim w Legnicy. W pewnym momencie część jego kolegów chwyciła za znajdującą się tam drewnianą kłodę i odrzuciła ją na bok, nie zauważając stojącego tam chłopaka. Nie wiadomo, czy zrobili to spontanicznie, czy na polecenie nauczyciela – okoliczności zdarzenia bada prokuratura. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało 13-latka do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kości czaszki i natychmiast przeprowadzili skomplikowaną operację. Niestety do dziś, pomimo 7 dni upływających od zdarzenia, chłopak się nie obudził a jego stan określany jest jako bardzo ciężki. 

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę