Nasze projekty

„Miłosierdzie Boga pokonuje każdą ludzką bezradność”

O konieczności nieustannego okazywania sobie nawzajem miłosierdzia oraz gotowości Boga do przebaczenia i pomocy w sytuacji grzechu i zniewolenia mówił bp Roman Pindel, który 27 września, który powitał Znaki Miłosierdzia w parafii w Hażlachu. Wspólnota parafialna św. Bartłomieja jest pierwszą w dekanacie goleszowskim na Śląsku Cieszyńskim, do której przybyły peregrynujące po diecezji obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II.

Ordynariusz bielsko-żywiecki podczas Eucharystii przypomniał w nawiązaniu do Ewangelii Mateuszowej o tym, by za każdym razem przebaczać bliźniemu, który zgrzeszy wobec nas. „Jezus mówi nam, że aż 77 razy mamy przebaczać, czyli zawsze, to znaczy bez miary mam przebaczyć temu, kto mnie nawet kilkadziesiąt razy zawiódł” – wyjaśnił i dodał, że Bóg pragnie, by okazywać miłosierdzie, podobnym do nas – słabym, ulegającym namiętnościom, nieporadnym.

„Bóg chce, żebyśmy okazywali sobie nawzajem miłosierdzie” – powiedział bp Pindel podkreślając, że należy być wspaniałomyślnym, ufającym i mającym nadzieję.

Reklama

Zaznaczył, że okazując sobie nawzajem miłosierdzie, „możemy liczyć na to, że i Bóg, który nie potrzebuje miłosierdzia, zlituje się nad nami, kiedy będziemy potrzebować Jego miłosierdzia. „Kiedy będziemy bezradni wobec naszego grzechu, zniewolenia, krzywdy, którą żeśmy uczynili, słowa, którego się nie da odwołać. Że Bóg nam to przebaczy raz na zawsze” – zwrócił uwagę.

Reklama

Podczas liturgii biskup Pindel udzielił sakramentu bierzmowania 15 młodym osobom.

Po Mszy św. rozpoczęły się adoracja przed Najświętszym Sakramentem i modlitewne czuwanie przy Znakach Miłosierdzia.

Reklama

rk / Hażlach

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite