Nasze projekty

Marsz dla Życia i Rodziny po raz pierwszy przeszedł ulicami Lubawy

W czasie marszu silnie wybrzmiało przesłanie św. Jana Pawła II o wartości małżeństwa i rodziny.

fot. Centrum Życia i Rodziny/Facebook

Uczestnikom pierwszego Marszu dla Życia i Rodziny w Lubawie towarzyszyło hasło „Dzieci przyszłością Polski”, ponieważ w tym roku inicjatywa skupia się przede wszystkim na ukazaniu piękna i wartości rodzicielstwa.

W czasie Marszu dla Życia i Rodziny przypomniano słowa, które papież Jan Paweł II wypowiedział w jednej z homilii:

Małżeństwo, chociaż jest tak stare jak ludzkość – oznacza zawsze, za każdym razem, jakiś nowy początek. Jest to przede wszystkim początek nowej ludzkiej wspólnoty – tej wspólnoty, której na imię „rodzina”. Rodzina jest wspólnotą miłości i życia. Dlatego też jej została od początku zawierzona przez Stwórcę tajemnica życia ludzkiego. Małżeństwo jest początkiem nowej wspólnoty, miłości i życia, od której zależy przyszłość człowieka na ziemi„.

Reklama

Marsz przeszedł z rynku do sanktuarium Matki Bożej w Lipach, gdzie odbył się piknik rodzinny.

W wydarzeniu uczestniczył m.in. dziekan dekanatu lubawskiego ks. Marcin Staniszewski, który pobłogosławił zgromadzonych. Kapłan zwrócił również uwagę, że toczy się wojna cywilizacyjna wymierzona przeciwko małżeństwu i życiu, która powoduje liczne ataki na Jana Pawła II, aby zaprzeczyć jego nauczaniu w zakresie moralności oraz ochrony życia i rodziny.

Co roku Centrum Życia i Rodziny organizuje również centralny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 18 czerwca w Warszawie.

Reklama

kh, marsz.info, e-lubawa.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę