Kutno: Noworodek znaleziony w Oknie Życia

Wczoraj w Kutnie, w województwie łódzkim w Oknie Życia znaleziono noworodka. Okazało się, że to chłopiec, który prawdopodobnie tego samego dnia przyszedł na świat.

FOT. Cathopic

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (Łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu.

Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka” – podkreśliła rzeczniczka policji. „Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa” – zaznaczyła. „Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala – powiedziała powiedziała PAP rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

Jak podają świadkowie – chłopiec najprawdopodobniej urodził się w czwartek. Tego samego dnia został przyniesiony do Okna Życia. To już drugie uratowane dziecko w Kutnie w tym roku, bowiem w marcu znaleziono tam 6-dniowego chłopca.

Reklama
Reklama

Okno życia w Kutnie, podobnie inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny „koszyk” wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

kw/PAP/Deon/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę