Nasze projekty

Konkurs „Moja modlitwa za ojczyznę”

W stulecie niepodległości nie zapomnijmy o modlitwie za ojczyznę. Do twórczego konkursu zaprasza Tygodnik "Niedziela".

„Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie”, „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. W różnych okresach historii Polski modlitwy za Polskę wypowiadali kapłani, poeci i politycy. Są one zapisane w dziełach m.in. ks. Piotra Skargi, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, a z bardziej współczesnych – Jana Pawła II, prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego i wielu innych.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Tygodnik “Niedziela” zaprasza do udziału w konkursie na modlitwę za ojczyznę.

Konkurs – podzielony na trzy kategorie wiekowe – adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, do Polaków mieszkających w kraju i za granicą. Do 15 kwietnia 2018 r. Można nadsyłać teksty ułożonych przez siebie modlitw. Mogą być one wyrażone prozą lub w formie poetyckiej. Objętość jednego tekstu nie powinna przekroczyć 1000 znaków ze spacjami. Przed wysłaniem pracy konkursowej konieczne jest zapoznanie się z regulaminem Konkursu.

Reklama
Reklama

Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali w siedzibie „Niedzieli” w Częstochowie 2 czerwca 2018 r. (sobota)

Wyniki Konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz w numerze „Niedzieli” z datą 17 czerwca 2018 r. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymają cenne nagrody i dyplomy. Najlepsze prace zostaną zamieszczone na portalu „Niedzieli”.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę