Nasze projekty
Fot. Joshua Davis/Unsplash

Modlitwy, którymi modlą się ukraińskie kobiety

W Dzień Kobiet módlmy się za ukraińskie kobiety - żony, matki, córki - słowami dwóch niezwykłych modlitw.

Reklama
Reklama

Zapytaliśmy Ukrainek z jakich tekstów modlitw najchętniej korzystają. Wśród nich znalazła się modlitwa za wstawiennictwem św. Włodzimierza – świętego kościołów prawosławnego i greckokatolickiego, a także przepiękny tekst modlitwy za ojczyznę. Módlmy się za Ukrainę słowami tych niezwykłych modlitw!

Modlitwa za wstawiennictwem św. Włodzimierza

Święty Książę Włodzimierzu!

Powierzamy Ci wszystkie potrzeby naszego narodu i nasze własne. Ochrzciłeś Ukrainę  w Imię Trójcy Świętej. Dlatego nasz Święty patronie, spójrz na nasze modlitwy i błagania całego naszego ludu i tak jak dawniej, żyjąc na ziemi, a teraz będąc uwielbionym w niebie, módl się za nami.

Módl się przede wszystkim, aby cały nasz lud, którym kiedyś rządziłeś, wyznał jedyną wiarę Chrystusową, którą przyjąłeś i w której się uświęciłeś.

Módl się, aby przykazanie miłowania Boga i bliźniego zawsze było przewodnikiem dla naszego ludu w życiu społecznym. Nasz naród żyje w trudnych czasach, dlatego prosimy Cię, patronie Ziemi Ukraińskiej, wstawiaj się za nami przed Bogiem i uproś dla nas błogosławieństwo w pilnych potrzebach.

Modlitwa za ojczyznę

Ojcze nasz, Boże Wszechmogący!

Proszę Cię o opiekę nad naszą Ojczyzną. Niech nasz kraj rozwija się w szczęściu i pokoju, a jego mieszkańcy niech osiągną wszystko czego potrzebują do życia i szczęścia.

Mój Boże! Uwolnij nas od naszych niedociągnięć, naucz nas pracowitości i cierpliwości, abyśmy mogli wspólnie budować lepszą przyszłość i nie marnować dóbr publicznych.

Błogosław naszym rodakom na całym świecie. Pomóż nam żyć w harmonii i braterskiej jedności. Ucz nas być użytecznymi dla naszej Ojczyzny i wspomagania jej we wszechstronnym rozwoju.

Amen.


Tłumaczenie z języka ukraińskiego: Marina Brona-Leszczyńska


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę