Nasze projekty

Google znosi wymóg 1000 subskrypcji kanałów transmitujących Msze

Koncern Google postanowił zrezygnować z wymogu posiadania 1000 subskrypcji dla kanałów transmitujących wydarzenia religijne - informuje w komunikacie prasowym Biuro Prasowe Episkopatu Polski.

Według KEP z inicjatywą miała wystąpić sama firma Google.

„W związku ze świętami Wielkiej Nocy, firma Google podjęła inicjatywy umożliwiające wiernym przeżywanie tego czasu we wspólnocie ze swoją parafią za pośrednictwem platformy YouTube.  Parafie mogą skorzystać ze zwolnienia z wymogu posiadania 1000 subskrybentów na kanale YouTube, by przeprowadzać transmisje na żywo. Google prowadzi też dla chętnych parafii bezpłatne szkolenia z przeprowadzania transmisji” –  czytamy w komunikacie biura prasowego KEP.

Parafie, które chcą skorzystać ze zwolnienia powinny wysłać takie zgłoszenie na adres parafie.zwolnienie@gmail.com

Reklama
Reklama

Google ma również oferować parafiom bezpłatne szkolenia z przeprowadzania transmisji on-line. Obecnie taki instruktarz znajduje się na stronie support.google.com>>

Za inicjatywę firmy dziękuje rzecznik Episkopatu Polski ks. Pawel Rytel-Andrianik. – Takie inicjatywy są szczególnie istotne w czasie Triduum Paschalnego i Wielkanocy, kiedy to z powodu rygorów sanitarnych pozostajemy w domachˮ – napisał w komunikacie prasowym. Dodał, że polskie parafie, szczególnie w tym trudnym czasie, są szeroko obecne w mediach internetowych, tak by zachować komunikację z wiernymi. Do przeprowadzania transmisji z parafii zachęcał  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zwróciliśmy się do biura prasowego Google w Polsce z prośbą o oficjalne potwierdzenie informacji Episkopatu, jednak rzecznik Google w Polsce odmówił udzielenia oficjalnego wyjaśnienia.

Reklama
Reklama

Wymóg posiadania minimum 1000 subskrypcji kanału na YouTube obowiązywał wszystkich, którzy chcieli prowadzić transmisję za pomocą urządzenia mobilnego. Nie obowiązywał tych, którzy transmitowali coś z wykorzystaniem kamery i komputera.

 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę