Nasze projekty

Franciszkanka nagrała bajki. Nowy cykl wideo Stacji7

Rymowane opowieści, napisane w konwencji tradycyjnych bajek przez s. Annę Walaszek, franciszkankę Misjonarkę Maryi w wykonaniu autorki - to nowa seria filmowa zrealizowana przez Stację7. Bajki s. Anny będą adresowane zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Twórczość s. Anny pokazał 3 lata temu w swoim vlogu o. Adam Szustak OP. Siostra wyrecytowała wówczas do jego kamery jedną ze swoich rymowanych bajek – tę o dwóch skłóconych ze sobą wioskach o nazwach Pierniki i Kwasy. Reakcja na bajkę była żywiołowa: internauci byli zachwyceni zarówno opowieścią, sposobem jej recytacji oraz osobą autorki. O. Adam miał wówczas pomysł, by nagrać z siostrą serię bajek, dedykowaną dzieciom. 

Jego pomysł rozwinęła Stacja7 – portal realizujący wiele serii filmowych, m.in. rekolekcji wideo o. Adama Szustaka. 

Nagrania zrealizowano w bajkowych plenerach otoczenia zabytkowego, XVIII-wiecznego pałacu w Łabuniach, gdzie siostry franciszkanki prowadzą dom zgromadzeniowy i rekolekcyjny. To tam s. Anna opowiada swoje rymowane historie, m.in. Grzesia elektryka, bajkę o Wiosce-trosce, Kryzysach czy historii Kropelki wody. Wszystko zrealizowane w konwencji wieczorynki, zaś w warstwie słownej przypomina klasyczne baśnie Andersena.

Reklama

Anna Walaszek jest w zgromadzeniu od 2000 r., obecnie od 8 lat pracuje na Słowenii, gdzie uczy dzieci katechezy. Rymowane wiersze pisała – jak sama mówi – od zawsze, zaś aby w ich formie zamknąć wymyślone przez siebie bajki z mądrym morałem została namówiona przez współsiostry.

– Kilka lat temu przełożona poprosiła mnie o napisanie czegoś zabawnego na świąteczny wieczór. Wtedy napisałam bajkę o Piernikach. Siostrom się tak spodobała, że zaczęły mnie namawiać by pisać ich więcej. Więc zaczęłam pisać. Rymy to mój sposób wyrażania siebie – mówi s. Anna.   

Serii “Piernikowe Bajki” siostry Anny będzie można posłuchać i obejrzeć na kanale Stacji7 w serwisie YouTube w każdy wtorek i piątek po godz. 19.  Pierwszy odcinek już jest.

Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę