Nasze projekty

Franciszek przyjmie polskie dzieci z nowotworami

Papież Franciszek przyjmie w drugiej połowie listopada dzieci chore na nowotwory, będące podopiecznymi fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” z Wrocławia. O potwierdzeniu chęci przyjęcia dzieci przez papieża przez Nnuncjaturę Apostolską informuje organizator wyjazdu.

– W tej podróży wezmą udział dzieci najbardziej chore, te walczące o życie, dlatego wyjazd jest przez nas organizowany już teraz – powiedział na antenie wrocławskiego Radia Rodzina Krzysztof Bramorski – konsul honorowy Luksemburga, organizator wyjazdu z ramienia Przylądka Nadziei. Dodał, że dokładny termin audiencji u Franciszka jest jeszcze ustalany, ale odbędzie się ona w drugiej połowie listopada.

Nie jest to pierwszy wyjazd chorujących na nowotwór dzieci, będących pod opieką Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” (Przylądek Nadziei). Franciszek przyjął je już w 2013 r., a pierwszy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym miał miejsce w listopadzie 2004 r. – na kilka miesięcy przed śmiercią św. Jana Pawła II. – Podczas spotkania z naszymi dziećmi papież nawet zmienił protokół i zamiast przygotowanego wcześniej przemówienia mówił spontanicznie, prosto do dzieci. I nie było tak, że one podchodziły do niego, tylko on sam wychodził do nich – opowiada o spotkaniu z Franciszkiem Krzysztof Bramorski.

Pełny wywiad i zapowiedź audiencji znajduje się na stronie Radia Rodzina. 

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite