Nasze projekty

Duże zainteresowanie Muzeum Mt 5,14 w weekend otwarcia

Coraz mniej wolnych terminów na grupowe zwiedzanie otwartego kilka dni temu w Warszawie Muzeum Mt 5,14. W weekend otwarcia Muzeum cieszyło się tez dużą popularnością wśród indywidualnych zwiedzających.

fot. Wojciech Łączyński | archwwa.pl

Według informacji od rzecznika prasowego placówki miniony weekend, który był pierwszymi dniami po oficjalnym otwarciu, Muzeum odwiedziło ok. 250 osób. – Byli to zarówno starsi jak i liczna młodzież, z czego wyjątkowo się cieszymy – mówi Andrzej Arseniuk, rzecznik MT 5,14.

Pierwsi zwiedzający byli też okazją do pierwszych informacji zwrotnych. – Najczęściej wspominali o potrzebie kawiarni, której otwarcie planujemy jeszcze w tym roku oraz o tym, że na spokojne zapoznanie się z naszą wystawą nie wystarczy szybkie pół godziny, ale nawet dwie – wymienia rzecznik.

Zwiedzaniem tej multimedialnej ekspozycji są zainteresowane coraz liczniejsze grupy zorganizowane. Zdaniem rzecznika ruch jest spory, choć ciągle są jeszcze wolne miejsca nawet w najbliższych tygodniach. – Największego szczytu zainteresowania spodziewamy się bliżej daty 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły i beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, kiedy to najwięcej pielgrzymów przybędzie do Warszawy – mówi Andrzej Arseniuk.

Reklama

 

Reklama

W tej chwili najlepszym dniem na zwiedzanie indywidualne jest czwartek, kiedy wejściówki są bezpłatne. W ciągu kilku dni ruszy system sprzedaży biletów przez internet, zawsze jednak można kupić je na miejscu. Muzeum działa codziennie z wyjątkiem wtorków.

Mt 5,14 to Muzeum poświęcone Janowi Pawłowi II i kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Nie jest po prostu kolejną ekspozycją pamiątek po tych wielkich Polakach, ale w pełni mutimedialną przestrzenią, w której materialne eksponaty są uzupełnieniem dźwięków, obrazów i instalacji dotyczących ich życia.

Przestrzeń przesycona dźwiękiem i obrazem podzielona jest na 9 stref głównych, zatytułowanych „Podróż”, „Dom”, „Kraków”, „Będziesz miłował”, „Mamo”, „Zło dobrem zwyciężaj”, „Pokój łez”, „Urbi et Orbi” oraz „Dekalog”. Każda zawiera głęboki przekaz historyczny i moralny, osadzony w warstwie artystycznej.

Muzeum Mt 5,14 działa w pierścieniu okalającym Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie na Wilanowie.

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę