Do domu wracają pieszo. To jedna z niewielu takich pielgrzymek

Ich pielgrzymka nie kończy się wraz z wejściem na Jasną Górę... Pieszo wracają również do domu. Do pokonania w obie strony mają około 320 kilometrów.

fot. JasnaGoraNews @JasnaGoraNews

Jedna z najstarszych polskich pielgrzymek 385. Kaliska Piesza Pielgrzymka oraz diecezjalna pielgrzymka diecezji kaliskiej dotarły na Jasną Górę w piątek 13 sierpnia.

Z diecezji kaliskiej na Jasną Górę przybyło prawie 1800 pątników, którzy pielgrzymowali pieszo, rowerem, a nawet biegnąc. Jesteśmy nie tyle dumni,co czujemy wielkie zobowiązanie, niosąc ogromne dziedzictwo i tradycję – powiedzieli pielgrzymi.

To jedna z niewielu pielgrzymek, której uczestnicy wracają do domu również pieszo. Pątnicy wyruszyli w drogę powrotną we wtorek 16 sierpnia po porannej mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Reklama
Reklama

W obie strony pątnicy mają do pokonania około 320 kilometrów. Do Kalisza dotrą w piątek 19 sierpnia, gdzie powita ich biskup Damian Bryl. Pielgrzymowanie zakończy msza święta pod przewodnictwem biskupa kaliskiego w sanktuarium św. Józefa.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę